Dziś jest: 12/11/2017 imieniny obchodzą:

Archiwum 2015-2016

Szkolna wycieczka

wycieczka1
wycieczka1

Zwyciężyliśmy.

„Wreszcie najwspanialszy moment w każdej wspinaczce. Chwila, kiedy od szczytu dzieli mnie już tylko kilka kroków, kiedy wiem, że już nic nie stanie mi na przeszkodzie, kiedy wiem, że zwyciężyłem…

Zwyciężyłem nie górę czy pogodę, lecz przede wszystkim siebie, swoją słabość i swój strach. 

J. Kukuczka

Góry Opawskie to jeden z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny. To prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Walory krajobrazowe, łagodny klimat, szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności, a także ciekawe zabytki sprawiły, że ten niewielki przygraniczny obszar nazwano przed laty Perłą Ziemi Opolskiej. Przepiękne, lesiste, górzyste tereny z bogatą unikatową florą i fauną, czyste, zdrowe powietrze, wiele zabytków architektury tworzą swoiste centrum turystyczne Południowej Opolszczyzny.

W dniach 23 – 25 maja, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość osobiście przekonać się jak temat gór można „ dotknąć, przeżyć i doskonale się nim bawić”.

Swój pobyt rozpoczęliśmy wizytą w Rosenau – zaginionym mieście.

Rosenau to Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Czekające tam liczne atrakcje, angażują, ciekawią i sprawiają, że dzieci uczą się czegoś nowego.

My nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w kinie emocji 7D gdzie to dzieci pobudziły swoją wyobraźnię i przeżyły chwile grozy w zetknięciu z wirtualnym światem. Następnie wszyscy relaksowali się podczas jazdy na karuzelach i z radością zajęli miejsca w pociągu, którym przejechaliśmy po terenie całego parku słuchając legendy związanej z zaginionym miastem.

Po wyjściu z ciuchci nasz przewodnik pokazał nam potwora z Rosenau, tajemniczy kamienny krąg oraz zaprosił do dalszego zwiedzania i korzystania z oferty parku. My jako pierwszy element wybraliśmy oczywiście park linowy, co było nie lada wyzwaniem dla naszych opiekunów. Niektórzy z nas pokonali trasę kilkakrotnie ale niektórzy mieli z tym małe kłopoty. Obok parku linowego znajdował się Park Żywiołów gdzie można było samemu wywołać różne złudzenia optyczne i oszukać własny wzrok. Następnym elementem wyzwalającym spore emocje była Straszna Sztolnia Złota. Wsiedliśmy do starej górniczej windy, którą atakowały i wstrząsały duchy dawnych poszukiwaczy złota i zjechaliśmy w podziemia. Tam przechodziliśmy obok szkieletów zabłąkanych górników, słyszeliśmy ich nawoływania aż dotarliśmy do wirującego domku. Mieliśmy okazję przeżyć emocjonujące momenty z kręcącymi się ścianami, meblami i podłogą nad naszymi głowami – MASAKRA!

Po wyjściu udaliśmy się do Jaskini wilka i niedźwiedzia oraz bawiliśmy się wodą w Ogrodzie Wodnym z którego niektórzy wyszli w stanie całkowitego „zamoczenia”.

Wróciliśmy więc do naszego ośrodka, zakwaterowaliśmy się w swoich domkach i udaliśmy się na kolację po której odwiedziliśmy basen w Hotelu Gorzelany. Tam zakończyliśmy dzień bawiąc się w Gigantycznym Zamku Rosenau z czterema salami zabaw i pluskając się w akwenie z fontanną wodną i zjeżdżalnią.

Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na Biskupią Kopę. Pokonaliśmy pieszo około 17 km, oglądaliśmy salamandrę, która jest pod całkowitą ochroną, przeżyliśmy burzę w schronisku i ogromnie zmęczeni dotarliśmy na obiadokolację.

Wieczorem bawiliśmy się na terenie ośrodka, graliśmy w różne gry i biegaliśmy na boisku.

Kolejnego dnia autokarem wyjechaliśmy do Czech gdzie zwiedzaliśmy „Jaskyne Na Pomezi”.

Jaskinie na Pograniczu są największym jaskiniowym systemem w Czeskiej Rep. powstałym w wyniku rozpuszczenia marmuru, tj. krystalicznej wapiennej skały. Charakteryzują się wąskimi i miejscami wysokimi szczelinowymi korytarzami, które na skrzyżowaniach rozszerzają się w mniejsze pomieszczenia. Do najbardziej znaczących części jaskiń należy Lodowe pomieszczenie, Pomieszczenie u płaczącej wierzby oraz korytarz Rzymskich łaźni. Typowe dla tych jaskiń są naciekowe kształty, tworzące kaskady i ogromne rozdzielone nacieki. 

Zrobiliśmy również postój w przygranicznym miasteczku gdzie nie mogło obyć się bez zakupów. Po powrocie do Pokrzywnej zjedliśmy syty obiad, spakowaliśmy walizki i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy zadowoleni, zmęczeni i pełni niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy opiekunom i organizatorom za wspaniałą wycieczkę i liczymy na kolejną za rok J

wycieczka9wycieczka8wycieczka7wycieczka6wycieczka5wycieczka4wycieczka3wycieczka2wycieczka12wycieczka11wycieczka10

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

• Data aktualizacji: 2017-12-10 23:34
  • |
  • Licznik odwiedzin: 494 155