Dziś jest: 01/19/2018 imieniny obchodzą:

Archiwum 2016/2017

Każde dziecko jest artystą

glina8
glina8

„Każde dziecko jest artystą. Problem w tym, jak nim pozostać, kiedy dorastamy”. Pablo Picasso

5 października gościliśmy w naszej szkole artystę malarza i rzeźbiarza Pana Jana Wajracha. Uczniowie klasy szóstej już po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym rozwijaniu zainteresowań artystycznych. W tym roku materiałem, z który zapoznali się bliżej była glina. Glina jest materiałem bardzo plastycznym, dlatego poprzez ugniatanie, wałkowanie, wyciskanie można stworzyć ciekawe eksponaty. Niektórzy uczniowie od razu próbowali nadać formę swojemu kawałkowi gliny, inni twierdzili, że nie mają zdolności, nie potrafią. Lecz nie chodziło przecież o zdolności, ale o doświadczenie, ponieważ jeśli poczujemy już przyjemność z twórczego modelowania, to zyskujemy doświadczenie, które pozostaje na zawsze. Pan Jan inspirował uczniów do robienia prac według własnych pomysłów, podsuwając materiały do tworzenia ciekawych faktur na pracach, które uczniowie z wielkim zapałem tworzyli. W miarę zaprzyjaźniania się z kawałkiem gliny i doświadczania łatwości tworzenia powstawały liście, serca, zwierzaki i inne cuda. Kolejnym etapem będzie nadanie koloru uczniowskim dziełom, co dzięki ciekawym fakturom wydobędzie z nich piękno. Bardzo dziękujemy Panu Janowi Wajrachowi za poświęcenie nam czasu i inspirowaniu nas do rozwijania swoich zainteresowań.

Trudno nie zgodzić się ze słowami wybitnego pedagoga Herberta Reada:

„Sztuka jest jedną z tych rzeczy, które – jak powietrze czy ziemia - znajdują się wszędzie wokół nas, lecz nad którymi rzadko się zastanawiamy".

Praca twórcza okazała się bardzo wyczerpująca, dlatego wszyscy, wspólnie, siedliśmy do stołu – zdrowe, smaczne i pożywne kanapki zachęciły nas do spożywania większej ilości warzyw i owoców, co w okresie jesienno-zimowym jest bardzo wskazane.

Dziękujemy również rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu tego spotkania i czynnie w nim uczestniczyli.

glina1glina2glina3glina4glina5glina6glina7glina9glina10glina11glina12glina13glina14glina15glina16smacznie1smacznie2

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

• Data aktualizacji: 2018-01-16 20:25
  • |
  • Licznik odwiedzin: 525 753