Dziś jest: 08/21/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Uczniowie w Filharmonii Opolskiej

fil.2
fil.2
fil1
fil1
fil3
fil3
fil4
fil4
fil5
fil5
fil6
fil6
fil7
fil7

W ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki” uczniowie klas V-VII PSP w Dylakach dnia 21 września gościli w gmachu Filharmonii Opolskiej.

Zaplanowane zajęcia edukacyjne obejmowały blok muzyczny i matematyczny. Uczniowie pracowali w dwóch grupach – co zapewniło im dużą aktywność podczas zajęć.

Tego dnia mogliśmy się dowiedzieć m.in. – co to jest dźwięk, jak powstaje i czy można zmienić jego barwę. Wiemy już, jakie instrumenty stanowią podstawę orkiestry symfonicznej. Podczas spotkania „ na żywo” z muzyką uczniowie mieli okazję zarówno – dotknąć instrumentów, jak i spróbować na nich zagrać – co cieszyło się sporym zainteresowaniem. Dużą frajdę stanowiły także zajęcia z rytmiki, które poprowadziła p. Gabriela Wąchała oraz spotkanie z akustykami, którzy są specjalistami zajmującymi się na co dzień jakością dźwięku i obsługą sprzętu nagłaśniającego w Filharmonii Opolskiej.

Blok matematyczny także przyniósł spore zaskoczenie. Okazało się, że matematyka i muzyka mają ze sobą wiele wspólnego, np. nuty mają związek z ułamkami matematycznymi. W trakcie tych zajęć uczniowie indywidualnie i w podgrupach rozwiązywali zadania i łamigłówki, które nie zawsze okazywały się banalne i oczywiste.

Zwieńczeniem czwartkowych zajęć był koncert zespołu kameralnego Filharmoników Opolskich. Muzycy zagrali na skrzypcach oraz wiolonczeli -znane i mniej znane utwory. Podczas tego koncertu niektórzy uczniowie mieli niecodzienną okazję wcielić się w rolę dyrygentów.

            Wszyscy zgodnie ocenili wyjazd jako owocny i bardzo udany, choć niektórzy byli w tym miejscu nie po raz pierwszy.

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-07-10 22:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 745 938