Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

Informujemy, że dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona została bezpłatnym telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

W związku ze zmianą numeru telefonu zwracamy się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie tej informacji na stronach internetowych szkół i placówek.

Uprzejmie prosimy, aby ze wszystkich tablic informacyjnych, plakatów i materiałów, stron internetowych upowszechniających pomoc w kryzysie psychicznym został usunięty dotychczasowy numer 800 800 605, a w jego miejsce pojawił się aktualny – 800 12 12 12. Istotne jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że telefon zaufania działa i można z niego korzystać całodobowo w celu wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne. Na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki (kliknięcie w link powoduje przejście do strony internetowej RPD) znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD.

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry