DZIAŁANIE: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

 

PODDZIAŁANIE: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

 

OKRES REALIZACJI: 01.12.2012 - 31.07.2014

 

W naszej szkole w ramach projektu prowadzone są zajęcia:

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego

Kółko matematyczno-przyrodnicze

Kółko filmowo-teatralne

Kółko dla uczniów zdolnych z języka angielskiego

Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna

Galeria
 

Dnia 17 maja 2014r. grupa uczestników projektu „Szkoła pełna pomysłów” z  PSP w Dylakach wzięła udział  wraz z opiekunami w edukacyjnej wycieczce do Warszawy.  Pilotował i oprowadzał nas po stolicy Pan Stanisław Pluta. Uświadamiał on i przekonywał uczniów, iż Warszawa choć była okrutnie potraktowana przez historię – dziś pięknieje z dnia na dzień.  Mogliśmy się o tym przekonać zwiedzając miasto.

                                                            Głównym celem wyjazdu była wizyta w  słynnym Centrum Nauki Kopernik. Ten spory gmach wypełniony jest różnymi atrakcjami z dziedziny nauki i techniki. Tematyczne galerie pozwalają sprawić, że każdy zwiedzający znajdzie tu coś -co go zainteresuje. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzania eksperymentów zarówno grupowo jak i indywidualnie,  świetnie się przy tym bawiąc. Testowali możliwości ludzkiego organizmu, oglądali eksponaty, odkrywali ciekawostki techniki, zapoznawali się  z prawami fizyki poprzez możliwość przeprowadzania prostych doświadczeń naukowych . Uczestnicy wyjazdu będąc w tym miejscu po raz pierwszy byli zachwyceni możliwością obejrzenia i doświadczenia wielu fascynujących zjawisk, ciekawych wystaw i urządzeń.  Niemal trzygodzinny pobyt minął w tym miejscu w błyskawicznym tempie.

                                                           Będąc w Warszawie zwiedziliśmy także Łazienki Królewskie, byliśmy też na placu Zamkowym, gdzie znajduje się Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Stamtąd też rozpościerał się piękny widok na Stadion Narodowy, na tle którego uczniowie chętnie się fotografowali. Na koniec pobytu w stolicy Polski udaliśmy się do ogrodu uniwersyteckiego, który mieści się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jest przykładem nowoczesnej architektury krajobrazu.

                                                           Wyjazd do Warszawy uczniowie zgodnie uznali za udany, pomimo że pogoda nie była do końca sprzyjająca, a podróż nie należała do najkrótszych. Warto tam jednak wrócić, gdyż stolica ma dla nas wiele do zaoferowania, a miłość  do tego miasta powinniśmy zaszczepiać także  wśród najmłodszych Polaków.

Galeria

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry