Dzięki projektowi „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” piętnastoosobowa grupa uczniów kl. V i VI PSP w Dylakach mogła gościć 25.11.2013r.  w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

             Dzieci uczestniczyły w warsztatach, których celem było przede wszystkim otwieranie uczniów na świat muzyki, rozbudzanie i wspieranie muzycznych zainteresowań oraz wskazywanie przyjemności, jaką daje obcowanie z muzyką.

            W trakcie warsztatów plastycznych  prowadzonych przez panią Agatę Bielecką uczniowie poznali malarstwo impresjonistyczne, ale przede wszystkim mieli okazję pracy przy sztalugach tworząc pejzaże techniką puentylizmu.

            Pani Monika Sawicka poprowadziła blok matematyczny. W trakcie tych zajęć uczniowie rozwiązywali różne zadania, pracując indywidualnie oraz w grupach. Zostali zapoznani ze strategią szyfrów, a także sprawdzali rytmiczność wierszy Juliana Tuwima.

            Autorkami bloku muzycznego była pani Gabriela Wąchała i pani Katarzyna Wybraniec. Uczniom bardzo spodobały się ćwiczenia z emisji głosu, nauka kanonu oraz rytmika. Dzieci miały możliwość grania na instrumentach dętych, mogły także wcielić się w rolę dyrygenta na scenie opolskiej filharmonii oraz obejrzeć pokaz „gry świateł”, który polegał na przedstawieniu różnych efektów świetlnych w rytm prezentowanych utworów muzycznych.

            Końcowym punktem spotkania  był udział w krótkim koncercie Zespołu kameralnego Filharmoników Opolskich.

 Uczniowie wysłuchali najznakomitsze utwory Mozarta, Czajkowskiego i Straussa.

             Dla większości obecnych uczniów poniedziałkowy pobyt w filharmonii był ich pierwszą wizytą w takim miejscu. Wszyscy zgodnie ocenili wyjazd jako wyjątkowy i bardzo udany.

fil_9
fil_9
fil_11
fil_11
fil_3
fil_3

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry