Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

krakow1
krakow1
krakow2
krakow2
krakow3
krakow3
zakopane2
zakopane2
zakopane3
zakopane3
zakopane4
zakopane4
zakopane5
zakopane5
zakopane1
zakopane1

W dniach 9-10 czerwca 2014 roku uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na zwiedzanie Wawelu. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta. Podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec.

Kolejnym etapem był Kazimierz, który jest miejscem niezwykłe bogatym kulturowo, co można zauważyć podczas jego zwiedzania. Kazimierz charakteryzuje się żydowskimi knajpkami z wyśmienitymi specjałami, robionymi wedle starych żydowskich receptur, to także miejsce gdzie znajdują się ciekawe galerie, gotyckie kościoły oraz synagogi.

Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, klimatyczne kawiarenki.

Upał bardzo utrudniał nam zwiedzanie, dlatego niektórzy chłodzili się w fontannie. Po wysłuchaniu hejnału z wieży Kościoła Mariackiego udaliśmy się w kierunku Bramy Floriańskiej i Barbakanu.

Drugi dzień naszej wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Wielkiej Krokwi – skoczni narciarskiej im. Stanisława Marusarza słynnego polskiego sportowca. Następnie wjechaliśmy na Gubałówkę i podziwialiśmy panoramę Tatr, widok był piękny dzięki słonecznej pogodzie. W Zakopanem zwiedziliśmy również Cmentarz Zasłużonych  Na Pęksowym Brzyzku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, spacerowaliśmy również Krupówkami – reprezentacyjną ulicą Zakopanego. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszyscy będą ją długo wspominać.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 567