Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Nowy rok szkolny

rok_09_2013
rok_09_2013
rok_09_2013_2
rok_09_2013_2

W poniedziałek, 2  września po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej - uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Tradycyjnie inaugurację roku szkolnego poprzedziła Msza Święta, którą odprawił Ks. Proboszcz Janusz Konofalski.

            Tegoroczna akademia była szczególna, gdyż nie tylko rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, lecz także powitaliśmy w naszych murach nową Panią Dyrektor – Elżbietę Plutę. Uroczystego przywitania dokonała goszcząca na apelu  Pani Sekretarz Gminy - Barbara Durkalec.

Z kolei Pan Janusz Iwaniak odebrał z rąk przedstawicielki władz gminy podziękowania za dotychczasową pracę na stanowisku dyrektora PSP w Dylakach.

Pani Dyrektor powitała serdecznie uczniów, rodziców i grono nauczycielskie, które przedstawiła wszystkim zgromadzonym. Witając, szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy uroczyście zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Stało się to w wyniku symbolicznego aktu pasowania na ucznia wraz ze ślubowaniem. Pierwszoklasistom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz przygotowane przez rodziców „rogi obfitości” wypełnione słodkościami - wszystko po to, aby zdobywanie wiedzy w szkole było dla „pierwszaków” równie przyjemne.

            Część artystyczną tegorocznej akademii przygotowali uczniowie klas IV, V i VI  wraz z Panią Jolantą Kondrowską i Ewą Grzybek. Uczniowie recytowali wiersze, a także prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Dla uczniów klasy pierwszej przygotowano specjalne zagadki ukryte w balonikach. Dzieci z większym lub mniejszym wysiłkiem – podołały wszystkim zadaniom.

            Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, życząc wszystkim zapału do nauki i owocnej pracy. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

                                                                                                                                 Ewa Grzybek

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 520