Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Dzień Zdrowego Żywienia

zdrowie_15
zdrowie_15
zdrowie_11
zdrowie_11
zdrowie_12
zdrowie_12
zdrowie_14
zdrowie_14

           W środę 30 października w PSP w Dylakach zorganizowano Dzień Zdrowego Żywienia. Szkolna impreza miała miejsce w sali gimnastycznej, a rozpoczęła się występem uczniów, którzy w zabawny sposób przekazali całej społeczności uczniowskiej wiedzę na temat tego, co jeść, aby zdrowo żyć. W ten sposób uczniowie utrwalili wiadomości na temat witamin i składników mineralnych zawartych w zdrowych produktach żywnościowych.

            Następnie wszystkie klasy rywalizowały między sobą, pisząc test z wiedzy o zdrowym odżywianiu. W dalszym etapie były liczne konkurencje sprawnościowe, w czasie których uczniowie świetnie się bawili i  wzajemnie kibicowali.

            Z kolei na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie przygotowywali w klasach posiłki składające się wyłącznie ze zdrowych produktów. Na szkolnym korytarzu odbyła się wspólna degustacja, tego co przygotowały dzieci i młodzież pod kierunkiem wychowawców. Były kolorowe kanapki, koreczki, sałatki owocowe oraz sok ze świeżych jabłek. Okazało się, że zdrowe posiłki mogą być smaczne i apetyczne, jeśli tylko włożymy trochę serca w ich przygotowanie.  Bez wątpienia można stwierdzić, iż uczniowie naszej szkoły spisali się na medal.

            Po zakończonej konsumpcji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wybrano też najciekawsze plakaty związane z tematyką Dnia Zdrowego Żywienia, a uczniów młodszych klas nagrodzono za przygotowanie efektownych stworzonek wykonanych z warzyw i owoców. 

            Uwieńczeniem całodziennej imprezy było ognisko z pieczeniem ziemniaków. Zapewne ten dzień uczniowie będą miło wspominali.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 659