Dziś jest: 05/18/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Wieczór świąteczny

swieta1
swieta1

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
         przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
 ludzie gniazda rodzinnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

                                                        (C. K. Norwid)

            Nic tak nie ubogaca czasu świątecznego, jak wspólne spotkania. Dnia 19 grudnia 2013r. w PSP w Dylakach w blasku świec, przy zapalonej choince  i pięknej scenografii  odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów. Wydaje się, że ta uroczystość już na stałe wpisała się w tradycję naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości obecne były Pani Barbara Starzycka i Pani Helga Baron. Podczas spektaklu mogliśmy zarówno przenieść się do czasów, gdy na świat przyszedł Jezus, a także posłuchać kolęd i utworów o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim i angielskim.

            Na szkolnej scenie zaprezentowali się mali i duzi artyści, gdyż w  występie brali udział niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły, przygotowując się do niego starannie, z wielką radością i dużym zaangażowaniem.  Dziecięca wrażliwość oraz talent - świetnie ujawniły się w przedstawieniu.   Poprzez występy i cudowną atmosferę tego wieczoru, weszliśmy wspólnie w magiczny czas prawdziwie świątecznego nastroju.
            Oprawę artystyczną przygotowały nauczycielki: Pani Ilona Możdżeń, Margita Cyganek oraz  Ewa Grzybek. Przepiękna scenografia- to dzieło Pani Jolanty Kondrowskiej, która czuwała także nad organizacją szkolnej kawiarenki. Wszyscy występujący zebrali ogromne brawa, co było dowodem na to, iż występ podobał się publiczności.
            Po występie jasełkowym Pani Dyrektor Elżbieta Pluta podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie występu jasełkowego, złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia radosnych i  pięknych Świąt oraz zaprosiła  do szkolnej kawiarenki z przepysznymi wypiekami, które przygotowali rodzice.
            Ogromne podziękowania kierujemy w stronę tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia.
            Nikt nie ma wątpliwości, iż coroczny wieczór świąteczny jest piękną tradycją naszej szkoły.
ZAPRASZAMY ZA ROK!

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-05-16 23:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 512 971