Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Lekcja biblioteczna

biblioteka_1
biblioteka_1

W ramach edukacji  czytelniczej  uczniowie kl. IV 9 maja uczestniczyli w lekcji bibliotecznej , która odbyła się w Publicznej Bibliotece w Dylakach.

 Pani Angela Liebe  zapoznała  uczniów  z regulaminem biblioteki, zaprezentowała znajdujący się w bibliotece księgozbiór polski i niemiecki, przedstawiając także  nowości wydawnicze dla najmłodszych czytelników.  Czwartoklasiści poznali przeznaczenie katalogów bibliotecznych, zdobyli umiejętność poszukiwania informacji oraz dowiedzieli się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki. Dodatkową atrakcję stanowiła interesująca ekspozycja zabytkowych sprzętów radiowych oraz wystawa pt. „Piłka nożna w literaturze”. Wszystko to przygotowane zostało  przez Panią Angelę Liebe.

Na koniec zajęć odbył się konkurs sprawdzający wiedzę i umiejętności uczniów zdobyte w trakcie zajęć. Czwartoklasiści – choć w bardzo zróżnicowanym tempie – poradzili sobie z zadaniami. Warto pamiętać, iż w miesiącu maju obchodzony jest Tydzień Bibliotekarza  oraz Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że będą do biblioteki częściej zaglądać.

biblioteka_2biblioteka_3

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 753