Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

RODZINNY DZIEŃ SPORTU

Dnia 8 czerwca w gorące, sobotnie popołudnie boisko szkolne w PSP w Dylakach rozbrzmiewało muzyką i dopingiem kibiców. Tego dnia odbył się bowiem festyn współorganizowany przez Radę Sołecką i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dylaki. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Pan Burmistrz Ozimka Marek Korniak, Przedstawiciele Rady Miejskiej, Pani Sołtys Dylak Barbara Starzycka, Pani Edyta Czaplik –Sołtys Biestrzynnika, Prezes OSP Pan Waldemar Konieczko oraz Naczelnik OSP w Dylakach Pan Waldemar Szczygieł.

Dla mieszkańców Dylak  była to wspaniała okazja do dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu „na sportowo”. Imprezę rozpoczęła Msza Św. sprawowana przez Proboszcza parafii pw. Św. Antoniego w Dylakach –ks. Janusza Konofalskiego. Uroczystego otwarcia festynu dokonała Pani Dyrektor - Elżbieta Pluta, która przywitała serdecznie wszystkich miłych gości. Następnie odbyło się poświęcenie i otwarcie boiska szkolnego z udziałem wszystkich zaproszonych.  Przecięcia wstęgi dokonał Pan Burmistrz Marek Korniak oraz Pani Sołtys Dylak Barbara Starzycka.  Należy dodać, iż z funduszu sołeckiego  zakupiono także urządzenia do siłowni zewnętrznej, które zamontowano na placu zabaw przed szkolnym budynkiem. Są one dostępne dla wszystkich mieszkańców i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży, jak i dorosłych.

 Później przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na scenie pojawili  się  najpierw uczniowie klasy III  prezentując  taniec towarzyski. W tym dniu nie zabrakło też występów w gwarze śląskiej. Uczniowie klasy V wystąpili w teatrzyku „Szalona Szkoła”  przedstawiając sztukę pt. „I kujony, i matołki wysiadują razem stołki”. Następnie odbyła się inscenizacja „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu uczestników szkolnego koła filmowo- teatralnego. Zwieńczeniem części artystycznej i zaproszeniem do wspólnej zabawy  był występ wokalny wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy zaśpiewali znane pieśni biesiadne.

W końcu przyszła pora na rozgrywki sportowe. Wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli jak zwykle chętnie i z ogromną radością uczestniczyli w wybranych konkurencjach, które rozgrywały się w różnych sekcjach na murawie szkolnego boiska. Był tradycyjny bieg dystansowy, poświęcony pamięci wybitnego sportowca Janusza Kusocińskiego, bieg sztafetowy, skoki w dal, turniej „Małego Olimpijczyka”, a także zawody pod nazwą „Sprawni jak strażacy”. Zwycięzcy otrzymali z rąk  Pana Burmistrza Pana  Marka Korniaka pamiątkowe dyplomy, medale i upominki. Ogromne zaangażowanie i  sportowy wysiłek uczniów ponownie pokazały, iż słusznie PSP w Dylakach uzyskała tytuł „Szkoły w Ruchu” troszcząc się i zabiegając o promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Podczas festynu obficie zaopatrzone były  stoiska gastronomiczne. Można było posilić się kiełbaską z grilla, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a na  łasuchów czekały przepyszne domowe wypieki, o które zadbały mamy. Oprawę muzyczną całej imprezy przygotował Pan Adam Bochenek czuwając nad tym, aby wszyscy dobrze się bawili.

Ukoronowaniem sobotniego spotkania był  mecz piłki nożnej z udziałem rodziców uczniów oraz absolwentów szkoły. Na ten moment wszyscy czekali w ogromnym napięciu. Zwycięstwo odnieśli rodzice. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 1:0.  Na sam koniec czekała jeszcze jedna atrakcja: pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP w Dylakach. W tak upalny dzień polewanie  wodą z węży strażackich to olbrzymia frajda zwłaszcza dla zawodników, którzy pomimo skwaru dzielnie brali udział w różnorodnych rozgrywkach sportowych. Cała impreza zakończyła się późnym wieczorem.

Rodzinny Festyn Sportowy przeszedł już do historii, będąc wspólnym spotkaniem zaproszonych gości, uczniów, rodziców i grona pedagogicznego. Było miło, wesoło, ciekawie i smacznie. Pozostaje mieć nadzieję, że impreza ta stanie się tradycją naszej szkoły, gdyż jest wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym oraz daje możliwość zaprezentowania uczniowskich talentów i zainteresowań. Odbyła się ona dzięki wysiłkowi, zaangażowaniu i wspólnej pracy dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i Rady Sołeckiej Wsi Dylaki. Pragniemy jednak podkreślić, że bez pomocy i życzliwości wielu sponsorów i ludzi dobrej woli nie udałoby się  tak wzorowo zorganizować tej imprezy. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy rozumiejąc nasze potrzeby wsparli nas finansowo lub rzeczowo.

Dziękujemy:

Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Dylaki,

Radzie Rodziców,

OSP w Dylakach,

Panu Adamowi Bochenkowi,

Panu Przemysławowi Polaczkowi – właścicielowi piekarni w Krasiejowie.

festyn_d1festyn_d2festyn_d3festyn_d4festyn_d5festyn_d6festyn_d7festyn_d8

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 566