Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2013-2014

Spotkanie z książką

czytanie_1
czytanie_1
czytanie_2
czytanie_2
soli_1
soli_1
soli_2
soli_2

Dnia 4 czerwca  w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie z książką. W tym  dniu swoją obecnością zaszczyciła nas  Pani Elżbieta Cieśla – autorka wierszy dla najmłodszych.  Z zaproszenia skorzystała także Pani Sołtys Barbara Starzycka oraz Pani Barbara Łoboziak – dyrektor Przedszkola w Dylakach, która pojawiła się wraz ze swymi podopiecznymi.

Na początku spotkania Pani Dyrektor Elżbieta Pluta przywitała ciepło wszystkich obecnych i podziękowała za przybycie. Następnie odbyła się prezentacja finałowego filmiku konkursowego  z fragmentami nagrań szkół, które wzięły udział w Ogólnopolski Konkursie Czytelniczym dla najmłodszych  pt. „Książka –Przyjaciel Prawdziwy”.  Znalazł się tam także fragment nagrania z naszej szkoły ze śpiewającą uczennicą kl. I – Ulą Bubą. Następnie uczniowie klas I-III przedstawili  scenki konkursowe, które przygotowywali wraz z wychowawcami  w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w oparciu o książkę „Solilandia”. Na zakończenie spotkania poproszono Panią Sołtys o przeczytanie I rozdziału książki „Solilandia” pt. „Pamiętnik wielickiego skrzata”, a Pani Elżbieta Cieśla zapoznała wszystkich zgromadzonych z wybranymi wierszami własnego autorstwa.  Utwory przypadły dzieciom do gustu,  zgodnie domagały się czytania kolejnych wierszy.  Miłym akcentem  było fakt, iż Pani  Cieśla podarowała szkole swój tomik pt. „Wierszykowe niespodzianki”, wpisując swoją dedykację.

 Takie spotkania  to świetna promocja  czytelnictwa wśród najmłodszych oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości słuchowej.

Przedszkolaki, czyli  przyszli uczniowie klasy I udali się  później na spotkanie z wychowawcą- Panią Iloną Możdżeń,  która zapoznała uczniów ze szkołą i zaprosiła do klasy, w której dzieci od września podejmą naukę.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 518