Dziś jest: 01/28/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2012-2013

Dzień Świętego Marcina

marcin
marcin

            Dzień 9 listopada 2012 r. był dla uczniów PSP w Dylakach dniem szczególnie wyjątkowym. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękną inscenizację wydarzeń z życia świętego Marcina. Występ ten poprzedziły tygodnie przygotowań i prób pod opieką Pani Margity Cyganek oraz Pani Barbary Gizy. W tym dniu rozstrzygnięto także szkolny konkurs na najpiękniejsze wykonanie lampionu oraz plakatu związanego z postacią świętego Marcina.

            Święty Marcin żył w IV wieku naszej ery we Francji. W latach młodości był mężnym i odważnym rycerzem rzymskiego władcy. Legenda głosi, iż gdy podzielił się płaszczem z napotkanym żebrakiem, ukazał mu się Chrystus.

Jego postawa niesie nam wiarę w pełnienie dobra i uczy wrażliwości, abyśmy zawsze potrafili zauważać potrzeby drugiego człowieka.

            Największą atrakcją występu uczniów naszej szkoły była postać świętego Marcina, który ubrany był w rycerski strój i przybył na pięknym koniu. Przedstawienie zostało odegrane w dwóch językach – polskim i niemieckim.  Tradycyjnie odśpiewano piosenkę „Ich gehe mit meiner Laterne ...”, którą podczas tego święta śpiewają dzieci w Niemczech. Barwna scenografia i oprawa muzyczna oraz ciekawa choreografia – sprawiły, że występ uczniów bardzo się podobał nauczycielom i gościom, którzy przybyli na tę uroczystość.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-01-19 14:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 464 832