Dziś jest: 01/16/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2011-2012

DZIEŃ śW. MARCINA

Św. Marcin z Tours - urodzony w Panonii na Węgrzech, ok. 317 roku w rodzinie żołnierza - poganina. W wieku 15 lat został żołnierzem. Pewnego razu spotkawszy żebraka, tknięty litością podzielił się z nim swoim płaszczem. Jak mówi legenda, po śnie, w którym Chrystus odziany był w ten skrawek płaszcza, Marcin przyjął chrzest i wystąpił z wojska, uznawszy, że udział w wojnach nie zgadza się z chrześcijańskimi zasadami.

Ponieważ św. Marcin był tak ukochany przez ludzi, po jego śmierci odprowadzali oni jego trumnę do grobu niosąc lampiony. Dzisiaj wiele dzieci w dzień św. Marcina buduje własne lampiony, śpiewa wesołe piosenki i wędruje z nimi po okolicy.

W naszej szkole 9 listopada odbyła się akademia z okazji Dnia Św. Marcina - uczniowie wesoło śpiewali przygotowane piosenki oraz przedstawili scenkę z życia św. Marcina w języku polskim i niemieckim. Akompaniament muzyczny do śpiewanych piosenek przygotował p. Szymczyk. Nad całością uroczystości czuwały p. Cyganek i p. Giza. Przedstawienie w języku polskim przygotowała s. L. Potaczała. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach i wykonali najpiękniejsze lampiony, dyniowe latarnie i narysowali obraz ze świętym Marcinem zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2020-12-28 17:55
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 460 650