Dziś jest: 08/05/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Rozstrzygnięcie konkursu gwarowego

konkurs_kartka4
konkurs_kartka4

Dnia 11 września w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu gwarowego pt. „Zyca Ci… Pocztówka okolicznościowa ze Śląska Opolskiego”. Sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie, a czworo z nich otrzymało wyróżnienia. Są to następujący uczniowie:

1. Anna Fiskal kl.VI

2. Marlena Pytel kl.VI

3. Dagmara Korn  kl.V

4. Samanta Król kl.IV

Gratulujemy!

Konkurs ten zorganizowany został po raz pierwszy, lecz cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 111 uczestników z 10 gmin powiatu opolskiego. Nadesłane prace oceniano w dwóch kategoriach: uczniowie kl.III-IV oraz V-VI szkoły podstawowej. Jury brało pod uwagę  kryterium  merytoryczne i artystyczne.  Uroczyste rozdanie nagród uświetnił swoją obecnością Pan Walter Pyka – poeta z Popielowa, który był także jednym z jurorów tego konkursu. W gwarze śląskiej, z humorem –opowiedział kilka anegdot i własnych przygód związanych ze szkołą , a także zaprezentował wybrane utwory  poetyckie  swojego autorstwa.

Po uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów czekała na uczniów jeszcze jedna niespodzianka. Mieli oni możliwość zwiedzenia  głównego gmachu  Urzędu Poczty Polskiej w Opolu. Uczestnicy zapoznali się m.in. z działem ekspedycji, rozdzielni przesyłek listowych, zobaczyli też od środka tradycyjną skrzynkę pocztową oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią znaczka pocztowego i  funkcjonowania urzędu. Uczniowie, którzy uważnie słuchali  i wykazali się wiedzą – otrzymali  na koniec upominki  w  postaci koszulek i folderów.

Ten dzień dla uczestników wyjazdu był pełen pozytywnych wrażeń.

konkurs_kartka1konkurs_kartka2konkurs_kartka3

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-08-04 15:04
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 544 117