Dziś jest: 05/18/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Halloween w naszej szkole

hallo2m
hallo2m

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane  jest  ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. Wieczorami na wzgórzach palono więc ogniska, aby odstraszyć złe moce i wskazać zmarłym właściwą drogę. Odstraszające maski i światło miały być pomocne w odegnaniu złych duchów.
Celem zaplanowanej imprezy  w naszej szkole było zapoznanie i przybliżenie uczniom zwyczajów związanych z tym dniem.

Po raz pierwszy  pojawili się tego dnia uczniowie w strojach czarownic, duchów, wróżek i upiorów. Trzeba przyznać, że wszystkim zadaniom dzieci sprostały wyśmienicie, a stało się tak dzięki  dużemu zaangażowaniu z ich strony, a także pomocy rodziców.  Główną atrakcją były prezentacje klasowe, które odbyły się w języku angielskim, a przygotowane zostały przez  uczniów kl. I-VI pod kierunkiem Pani Margity Cyganek. Było zarówno strasznie, jak i wesoło. Wybrano i nagrodzono  uczniów będących autorami najciekawszych  plakatów związanych ze świętem Halloween , a także tych, którzy zadbali o odpowiedni i oryginalny kostium  związany z tradycją tego dnia. Wszyscy zwycięzcy otrzymali mnóstwo słodkich upominków.

Tym, którzy wzięli udział w konkursach gratulujemy pomysłowości.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-05-16 23:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 513 037