Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Obchody Dnia Świętego Marcina

marcin1
marcin1
marcin10
marcin10
marcin11
marcin11
marcin2
marcin2
marcin3
marcin3
marcin4
marcin4
marcin5
marcin5
marcin6
marcin6
marcin7
marcin7
marcin8
marcin8
marcin9
marcin9

Obchody Dnia Świętego Marcina to jedna z wielu uroczystości, w której biorą czynny udział uczniowie naszej szkoły.

Wiemy, że Święty Marcin żył w IV wieku naszej ery we Francji. W latach młodości był mężnym i odważnym rycerzem rzymskiego władcy. Jak głosi legenda- podzielił się on płaszczem z napotkanym żebrakiem i wówczas ukazał mu się Chrystus.

14 listopada o godz.17.30 w kościele parafialnym w Dylakach odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Świętego Marcina poprzedzone mszą świętą. Inscenizację słowno- muzyczną  dotyczącą życia świętego zaprezentowali uczniowie klas IV –VI  pod opieką Pani Barbary Gizy. Głównym przesłaniem występu było ukazanie postawy człowieka wrażliwego na biedę i krzywdę ludzką, nauka wrażliwości i wiary w pełnienie dobra. Uczniowie nie mieli łatwego zdania, gdyż występ odbywał się w języku niemieckim. Aktorzy spisali się jednak znakomicie.

Po zakończeniu inscenizacji wszystkie dzieci wraz z rodzicami, przy pięknym brzmieniu trąb, udali się na pochód ulicami Dylak. Na czele tego pochodu podążali jeźdźcy na koniach. Pogoda dopisywała, a całą uroczystość rozświetlały kolorowe lampiony świętomarcińskie. Mijając kolejno ulice uczniowie śpiewali znane im pieśni w języku niemieckim - takie jak „Ich gehe mit meiner Laterne”, „Laterne” i inne. Miejscem docelowym pochodu był plac przy świetlicy wiejskiej, na którym dzieci otrzymały długo oczekiwane ulubione przez nich rogale świętomarcińskie. Dzieliły się nimi z rodzicami i rodzeństwem w myśl nauki postaci św. Marcina.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 754