Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

prawa_dz1
prawa_dz1
prawa_dz3
prawa_dz3
prawa_dz4
prawa_dz4
prawa_dz5m
prawa_dz5m
prawa_dz6m
prawa_dz6m
prawa_dz7pm
prawa_dz7pm
prawa_dz2
prawa_dz2

"Dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwego ich rozważania."    
Janusz Korczak      
                           

            20 listopada społeczność uczniowska PSP w Dylakach wzięła udział w obchodach  25 rocznicy uchwalenia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. W dokumencie tym, który obowiązuje niemal we wszystkich państwach świata - zostały spisane zasady etyczne i międzynarodowe normy postępowania wobec dzieci.  

            Uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem Pani Izabeli Mazur przedstawili ciekawy montaż słowno - muzyczny, który miał uświadomić, iż dzieci jako najmłodsi obywatele kraju mają także swoje prawa i tylko wtedy, gdy będą je znały - są w stanie z nich świadomie korzystać. Tego dnia podkreślono także, że należy pamiętać o tym, iż każde prawo rodzi też obowiązek.

 Z kolei prezentacja multimedialna "przeniosła" widzów do najmłodszych ludzi z różnych zakątków świata. W kontekście zasady równości wobec prawa bez względu na pochodzenie, wiek i narodowość przybliżono uczniom problem tolerancji. Dzieci dowiedziały się, że nietolerancja jest często drogą do nienawiści i agresji. Pamiętać przy tym należy, że tolerancja powinna mieć także swoje granice. Nigdy nie należy być wyrozumiałym względem tego co złe, co szkodzi innym. Nie akceptujemy negatywnych zachowań.

            Bez wątpienia- nasza szkoła włączając się w ten piękny jubileusz przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczniów  na temat praw najmłodszych obywateli, a poprzez lekcję tolerancji -uwrażliwiła na sytuacje łamania praw w życiu codziennym.

            Występujący młodzi aktorzy zachwycili zarówno trafnym słowem, śpiewem, jak i strojem, który przedstawiał różnorodne nacje i kultury. Gromkie brawa były dowodem na to, iż występ był bardzo udany.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 668