Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

ŚWIĄTECZNY WIECZÓR

swieta1
swieta1
swieta10
swieta10
swieta12
swieta12
swieta11
swieta11
swieta13
swieta13
swieta14
swieta14
swieta15
swieta15
swieta16
swieta16
swieta17
swieta17
swieta18
swieta18
swieta2
swieta2
swieta19
swieta19
swieta20
swieta20
swieta21
swieta21
swieta22
swieta22
swieta23
swieta23
swieta25
swieta25
swieta24
swieta24
swieta26
swieta26
swieta28
swieta28
swieta27
swieta27
swieta3
swieta3
swieta4
swieta4
swieta5
swieta5
swieta6
swieta6
swieta7
swieta7
swieta8
swieta8
swieta9
swieta9

ŚWIĄTECZNY WIECZÓR

 

                                                                                „ Przy wigilijnym stole,             

łamiąc opłatek święty, pomnijcie,

że dzień ten radosny w miłości jest poczęty. 

Że jako mówi Wam wszystkim,

dawne, odwieczne orędzie,

z pierwszą na niebie gwiazdą

Bóg w Waszym domu zasiądzie.”

                                         Jan Kasprowicz

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak każe nasza szkolna tradycja- w PSP w Dylakach odbyło przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 18 grudnia miło nam było gościć Pana Burmistrza Ozimka - Jana Labusa, Panią Sołtys Dylak - Barbarę Starzycką, przewodniczącą koła DFK w Dylakach –Panią Helgę Baron, ks. Janusza Konofalskiego oraz licznie zgromadzonych rodziców i absolwentów.

Występujący uczniowie przenieśli nas tym razem w świat znanej baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Wystąpili zarówno mali jak i duzi artyści. Prawdy zawarte w utworze duńskiego baśniopisarza okazują się uniwersalne i ciągle aktualne, czego  dowiedli młodzi aktorzy, wyraźnie ukazując to co dobre, a co złe, uwrażliwiając na cudzą krzywdę i bezbronność dziecka, zachęcając do niesienia pomocy potrzebującym. Kilkutygodniowe przygotowania, nad którymi czuwały P.I. Możdżeń i E. Grzybek zwieńczone zostały udanym przedstawieniem, czego dowodem były gromkie oklaski i wzruszenie na twarzach widzów. Dopełnieniem przedstawienia był występ uczniów prezentujących kolędy i utwory o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim i angielskim. Nad dwujęzyczną oprawą muzyczną czuwała P. M . Cyganek. Za  pomoc w wykonaniu pięknej scenografii dziękujemy P. J.Kondrowskiej.

Na zakończenie Pan Burmistrz Jan Labus oraz Pani Dyrektor Elżbieta Pluta złożyli wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe oraz podziękowali za przygotowany występ. Pani Dyrektor  zaprosiła wszystkich do szkolnej kawiarenki z przepysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

Gorąco zapraszamy za rok!

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 700