Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Dzień Ziemi w naszej szkole

dz2
dz2

Dzień 22 kwietnia był w naszej szkole inny niż zwykle. Tego dnia obchodziliśmy wspólnie Światowy Dzień Ziemi, goszcząc pracowników Nadleśnictwa Turawa Pana S. Walusia i Pana R. Mączkę. Pomimo licznie organizowanych akcji – w Polsce świadomość ekologiczna jest wciąż bardzo niska. Najczęściej winą za degradację środowiska obarczane są zakłady przemysłowe. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że na stan naszej „Matki Ziemi” mamy wpływ wszyscy. O tym informowali i przekonywali nas uczniowie klas IV-VI podczas występu przygotowanego pod kierunkiem p. I. Mazur. W tym dniu rozstrzygnięto także konkursy: „Drzewa naszych lasów”, „Dlaczego las jest taki ważny”, „Kto jest przyjacielem lasu?” oraz „Wiosenny konkurs karaoke”. Zwycięzców konkursów nagrodzono dyplomami oraz książkami, byli to: A. Podleśna-Barth, A. Szymczyk, N. Bajc, J. Szponder, W. Szponder, M. Blach. Następnie udaliśmy się wszyscy na wycieczkę do lasu, w czasie której panowie z Nadleśnictwa Turawa przekazali nam wiele cennych informacji i ciekawostek odnoszących się do ekosystemu lasu. Ugruntowaliśmy swoją dotychczasową wiedzę, dotleniliśmy organizmy i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wspólnie stwierdziliśmy, że warto często odwiedzać las gdyż ma on doskonały wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

lasw5lasw4lasw3lasw2lasw1dzw5dzw4dzw3dzw2dzw1dz3dz1

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 691