Dziś jest: 01/23/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Szóstoklasiści na Dniach Opola

opole1
opole1

Tegoroczne Dni Opola trwały od 23 -26 IV, a w ich organizację włączyło się wiele instytucji kultury, by z bogatą ofertą dotrzeć do każdej grupy wiekowej. Z tej okazji postanowili skorzystać uczniowie klasy szóstej, którzy w sobotę 25 IV wraz z wychowawcą Panią Barbarą Gizą oraz Panią Jolantą Kondrowską udali się do stolicy naszego województwa. Wyjątkowo słoneczny i ciepły dzień zachęcał do zwiedzania i spacerów.

Na samym początku uczniowie zwiedzili Wieżę Piastowską – symbol Opola i województwa opolskiego. Jest ona pozostałością po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Sprzyjająca aura sprawiła, że tego dnia można było podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Następnie uczniowie udali się do miejsca, w którym odbywają się Krajowe Festiwale Piosenki Polskiej. Amfiteatr Tysiąclecia był szóstoklasistom znany z telewizji. Kolejnym punktem programu wycieczki było Muzeum Śląska Opolskiego, w którym odbywała się wystawa pt. „Historyczne domy lalek”. Niecodzienną atrakcją było zwiedzanie tradycyjnego Jarmarku Średniowiecznego, który połączony był z pokazami i warsztatami w wykonaniu Opolskiego Bractwa Rycerskiego ( m. in. rzut toporem i włócznią, warsztaty tańców dawnych). Z kolei jarmark staroci był okazją do nabycia ciekawych elementów wyposażenia domu lub nietypowego upominku dla bliskiej osoby. Na Placu Wolności odbywały się także występy, pokazy i koncerty przygotowane przez organizatorów Dni Opola.

W sobotnie popołudnie szóstoklasiści zwiedzili również Katedrę Opolską zbudowaną w stylu gotyckim, w której w jednym z bocznych ołtarzy znajduje się obraz Matki Boskiej Opolskiej, a w kaplicy sarkofag ostatniego księcia opolskiego – Jana Dobrego.

Na zakończenie wycieczki odbył się spacer ulicami Opola przez Most Groszowy oraz Zamkowy oraz promenadą nad Młynówką – jednym z najpiękniejszych zakątków miasta.

Wyjazd do stolicy województwa był bardzo udany i obfity w wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Szóstoklasiści będą z pewnością miło go wspominać.

opole6opole5opole4opole3opole2

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-01-19 14:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 463 392