Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Wszyscy czytają dzieciom

WSZYSCY CZYTAJĄ DZIECIOM

Stawiamy szlaban medialnym śmieciom,

pora na książki- czytajmy dzieciom!

A my od siebie dwa słowa wplećmy:

fajnie jak starsi czytają z dziećmi!...

                                                                                                               (Wanda Chotomska)

                W dziecięcych pokojach coraz rzadziej goszczą książki. Aby udowodnić, że czaru czytania nie zastąpi ani telewizja, ani komputer -8 maja w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza i Bibliotek postanowiliśmy ocalić wartości jakie niesie książka. Tego dnia pod hasłem "Wszyscy czytają dzieciom" odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: Pani sołtys Barbara Starzycka, Pani bibliotekarka Angela Liebe, rodzice naszych uczniów: Pani Katarzyna Barth- Podleśna, Pani Anna Usińska i Pani Jolanta Chwalczyk oraz przedszkolaki wraz z wychowawcami z Publicznego Przedszkola nr 3 w Dylakach. Całą uroczystość poprzedził występ uczniów, którzy przedstawili sztukę pt." Książka przed sądem". Uczniowie udowodnili, że książka jest ponadczasowa, a jej wartość jest nie do przecenienia. Zapewnia ona prawidłowy rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozbudza zainteresowania, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. To tylko niektóre jej zalety.

Po zakończonym przedstawieniu odbył się konkurs czytelniczy dla klas II- VI. Uczniowie prezentowali różne interpretacje wiersza Juliana Tuwima pt."Ptasie radio". W konkursie zwyciężyły uczennice kl. III- Melania Wodniok i Julia Paprotna. Drugie miejsce zajęła Emilia Bochenek i Samanta Król z kl. IV, zaś III miejsce należało do Sarah Pludry i Urszuli Buby z kl. II. Zwycięzcy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.Następnie do czytania zasiedli zaproszeni goście. Z wielką radością i zaangażowaniem wprowadzili nas w świat baśni.

            Na zakończenie ogłoszono także wyniki konkursu " Mój projekt zakładki do książki" oraz konkursu literackiego "Zmieniam zakończenie książki". W obydwu konkursach wyróżniona została uczennica kl. IV Julia Szponder. Serdecznie gratulujemy.

czytanie9czytanie8czytanie7czytanie6czytanie5czytanie4czytanie3czytanie2czytanie10

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 513