Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2014/2015

Sprawni jak strażacy

W dniu 15 maja gościliśmy w naszej szkole strażaków z jednostki OSP w Dylakach- Pana Mariusza i Pana Adriana Szczygłów . W trosce o bezpieczeństwo uczniów został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Po usłyszeniu alarmu - długiego dzwonka uczniowie wraz z nauczycielami kierowali się do wyjścia ewakuacyjnego opuszczając budynek szkoły.

            Kolejnym punktem programu było zespołowe rozwiązywanie testu z wiedzy pożarniczej . Trzeba przyznać, że uczniowie nieźle poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie przyszedł czas na klasowe zawody sprawnościowe, które odbyły się na szkolnym boisku. Uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną i refleksem - osiągając tym samym dobre wyniki końcowe.

            Zaproszeni goście opowiedzieli o tym ,jak wygląda ich praca oraz zaprezentowali wyposażenie, jakim dysponuje wóz strażacki. Każde dziecko miało okazję obejrzeć i zasiąść we wnętrzu tego pojazdu.

            Podczas pozorowanego pożaru strażacy błyskawicznie poradzili sobie z problemem, wykorzystując podczas ćwiczenia dostępny sprzęt.

            Na zakończenie całej imprezy Pani Dyrektor podziękowała strażakom za obecność i pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz organizatorom imprezy Pani Jolancie Kondrowskiej i Panu Jackowi Łoteckiemu.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 808