Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2015-2016

Dzień Edukacji Narodowej

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

                                                                                               Mark Twain

 

                13 października w PSP w Dylakach mieliśmy podwójną okazję do świętowania. W tym dniu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uczniowie klasy IV i V wraz z panią Ewą Grzybek przygotowali program artystyczny. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności poprzez śpiew, recytację i taniec. Były piękne życzenia oraz sceny pokazujące w żartobliwy sposób szkolne życie oczami ucznia. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach oświaty. Uczniowie dziękowali za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Życzyli nauczycielom sukcesów w dalszej pracy, satysfakcji z podjętego trudu oraz wyrazów wdzięczności od tych, nad którymi codziennie się pochylają.  

                W drugiej części wtorkowej uroczystości w rolach głównych wystąpili pierwszoklasiści. Dzieci odświętnie ubrane w birety -złożyły ślubowanie. Zobowiązały się pilnie uczyć, dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów. Po złożeniu przyrzeczenia pierwszoklasiści zostali pasowani specjalnym ołówkiem przez Panią Dyrektor na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

            Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego wiele ciepłych słów, wręczając wszystkim nauczycielom pisemne podziękowania za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

dn9dn8dn7dn6dn5dn4dn1dn10dn11dn12dn13dn3

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 593