Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2015-2016

Halloween w naszej szkole

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane  jest  ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. Wieczorami na wzgórzach palono więc ogniska, aby odstraszyć złe moce i wskazać zmarłym właściwą drogę. Odstraszające maski i światło miały być pomocne w odegnaniu złych duchów. Celem zaplanowanej imprezy  w naszej szkole było zapoznanie i przybliżenie uczniom zwyczajów związanych z tym dniem.

            Bez wątpienia, zwyczaj Halloween został mile przyjęty przez uczniów naszej szkoły. W piątek, 30 października po raz drugi w PSP w Dylakach  pojawili się uczniowie w strojach czarownic, duchów, wróżek i upiorów. Cała społeczność uczniowska zgromadziła się w sali gimnastycznej, której scenografia nawiązywała do obchodzonego święta. Uczniowie biorący udział w występie reprezentowali poszczególne klasy, przedstawiając piosenki w języku angielskim, układy taneczne, a także niecodzienne kostiumy - odpowiednie na tę okoliczność. Trzeba przyznać, że wszystkim zadaniom dzieci sprostały wyśmienicie, a stało się tak dzięki  dużemu zaangażowaniu z ich strony, a także pomocy rodziców.  Całej imprezie przewodziła Pani Margita Cyganek. W sali gimnastycznej naszej szkoły -było zarówno strasznie, jak i wesoło. Wybrano i nagrodzono  uczniów będących autorami najciekawszych  plakatów związanych ze świętem Halloween , a także tych, którzy zadbali o odpowiedni i oryginalny kostium  związany z tradycją tego dnia. Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie upominki i drobne nagrody rzeczowe. Impreza zakończyła się wspólnym tańcem, do którego zaproszono również przybyłych rodziców.

halo6halo5halo4halo3halo2halo1

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 614