Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2015-2016

Bawimy się w karnawale! Tańczymy w rytmach samby!

bal1
bal1

O tym, że karnawał to czas balów oraz zabaw wiedzą i młodzi, i starsi. 22 stycznia w naszej szkole odbyła się niecodzienna zabawa. Dla uczniów klas IV - VI specjalną niespodzianką był zaproszony gość Pan Lenon Dias Barth. Pan Barth jest Brazylijczykiem, a prywatnie tatą uczennic naszej szkoły - Ani i Emilii. Nasz gość w ciekawy i przystępny sposób  w formie prezentacji multimedialnej przybliżył nam informacje i ciekawostki na temat swej ojczyzny. Zaakcentowany został przede wszystkim fakt, iż Brazylia to kraj, który oprócz wszelkich dóbr eksportowych kojarzy się z karnawałem i dobrą zabawą. Z tego względu rokrocznie odwiedza ją ok. 6 mln. turystów z całego świata, chcących poznać smak brazylijskiej atmosfery zabawy i zwyczajów. W czasie karnawału przez centra wielkich miast paradują tam niekończące się defilady fantazyjnie udekorowanych platform wraz z grupami muzycznymi i tancerzami poruszającymi się w rytmach samby, której ojczyzną jest właśnie Brazylia. Tego piątkowego wieczoru - uczennice - Ania i Emilia zaprezentowały się w specjalnych, pełnych cekinów i piór - strojach brazylijskich tancerek. To był najlepszy moment, aby pod okiem naszego instruktora spróbować swoich sił - tańcząc kroki samby. Nie każda przecież szkoła miała możliwość gościć w karnawale osobę, która najlepiej pokaże, jak bawią się Brazylijczycy! Dziękujemy, że Pan Barth zechciał być w tym dniu razem z nami przybliżając nam kulturę tak fascynującego i odległego od Polski kraju.

            Uczniowie klas I -III również się nie nudzili. W kolorowo udekorowanej balonami i serpentynami sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się dla najmłodszych Karnawałowy Bal Przebierańców. Dzieci miały na sobie piękne i pomysłowe stroje, niektóre twarze były z uwagi na charakteryzację - nie do poznania. Zabawa dla najmłodszych prowadzona była przez doświadczoną animatorkę - Panią Ewę, którą wspierali wychowawcy klas.

Podczas zabawy na dzieci czekało wiele atrakcji i konkursów. Wspólna impreza karnawałowa dostarczyła dzieciom wiele radości. Po wyczerpujących tańcach przyszedł też czas, aby się posilić. Słodki poczęstunek i napoje przygotowała dla wszystkich Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

            Tego dnia zadowolone twarze uczniów, były dowodem na to, że zabawa była udana. Następne karnawałowe szaleństwo czeka nas dopiero za rok.

bal6bal5bal4bal3bal2

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 564