Dziś jest: 04/13/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2015-2016

Międzynarodowy Dzień Dziecka

zoo1
zoo1
zoo2
zoo2

3 czerwca z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę. Klasy I-III wraz z opiekunami ten dzień spędziły w stolicy województwa. W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora dzieci miały okazję obejrzeć barwną i pełną dynamicznych zwrotów akcji sztukę pt. "35 maja" w reżyserii Pawła Aignera. To niezwykle zabawne i pobudzające wyobraźnię przedstawienie, pokazuje piękno relacji międzyludzkich. Każda z przedstawionych w spektaklu historii kryje w sobie bardzo ciekawe przesłanie, o tym jak ważne jest być sobą, poszukiwać szczęścia, mieć pasje, ufać bliskim, nie dać się zwieść pokusom świata reklam oraz wierzyć w siłę ludzkiej wyobraźni.

           Po wizycie w teatrze uczniowie udali się do Ogrodu Zoologicznego mieszczącego się na terenie parku położonego na Wyspie Bolko w Opolu. W radosnych nastrojach dzieci ruszyły na spotkanie żywych egzotycznych zwierząt. Tu na zwiedzających czeka moc atrakcji, gdyż obecnie w opolskim zoo przebywa 1424 zwierząt w 293 gatunkach. Znajdują się tu także place zabaw, Mini ZOO oraz miejsca piknikowe i punkty gastronomiczne. Po tylu wrażeniach i emocjach tego piątkowego dnia uczniowie wrócili do szkoły. Z pewnością ten wyjazd będą jeszcze długo i ciepło wspominać.

            Z kolei starsi uczniowie naszej szkoły Dzień Dziecka świętowali w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Nad bezpieczeństwem grupy czuwały p. Izabela Mazur, p. Barbara Giza, p. Ewa Grzybek oraz ratownicy aquaparku. Wyjazd ten miał na celu m.in. kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywne spędzenie czasu. Dzieci korzystały z pełnej gamy atrakcji: basenu zewnętrznego, jacuzzi, zjeżdżalni, solanki oraz tzw. rwącej rzeki. Największą popularnością cieszyła się  uruchamiana co 30 minut prawdziwie morska fala oraz zjeżdżalnie. Czas spędzony w wodzie minął bardzo szybko, był udaną zabawą dla wszystkich. Następnie udaliśmy się do restauracji McDonald's na ciepły posiłek. Wyjazd do Tarnowskich Gór był dla uczniów prezentem współfinansowanym przez Radę Rodziców - za co serdecznie dziękujemy.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 497 750