Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2015-2016

Rodzinny Dzień Sportu

festyn gr12
festyn gr12

Rodzinny Dzień Sportu już za nami!

            W sobotę, 4 czerwca 2016r. o godz. 15.00 na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej w Dylakach już po raz trzeci odbył się Rodzinny Dzień Sportu. Pogoda tego dnia była wprost wymarzona i zachęcała do tego, aby sobotnie popołudnie spędzić wspólnie i aktywnie na świeżym powietrzu. Celem imprezy było nie tylko zintegrowanie rodziców, dzieci i młodzieży poprzez włączenie do wspólnej zabawy, ale także zdobycie dodatkowych funduszy na poprawę bazy szkoły oraz prezentacja uczniowskich talentów- zwłaszcza tych w dziedzinie sportu.

            Uroczystego otwarcia festynu dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Pluta, witając jednocześnie zaproszonych gości, rodziców, uczniów i wszystkich przybyłych mieszkańców wsi Dylaki. Tego dnia swą obecnością zaszczycili nas: Pan Wiceburmistrz Jarosław Wita, Sołtys Dylak Barbara Starzycka, Przewodnicząca DFK Dylaki Pani Helga Baron, a także Ksiądz Proboszcz Janusz Konofalski. Po uroczystym otwarciu imprezy głos zabrał Pan Jacek Łotecki , który przedstawił sylwetkę Janusza Kusocińskiego - dwudziestoczterokrotnego rekordzisty Polski i dwukrotnego rekordzisty świata, którego imponujące osiągnięcia są symbolem sukcesów sportowych Polski międzywojennej.Pamięci tego wybitnego Polaka został poświęcony tradycyjny bieg długodystansowy. Następnie przedstawiony został program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Sceny kabaretowe w gwarze śląskiej, taniec i śpiew były okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów aktorskich i wokalnych, których w naszej szkole z pewnością nie brakuje. Występy dzieci i młodzieży wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój.

            Po części artystycznej przyszedł czas na sportowe zmagania w konkurencjach zespołowych i indywidualnych. Na szkolnym boisku odbywały się zawody sportowe w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Był indywidualny bieg długodystansowy, bieg sztafetowy oraz konkurencja skoków w dal. Chętni uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli, jak zwykle z dużym zaangażowaniem i radością próbowali swoich sił, osiągając przy tym sukcesy sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się rodzinny konkurs ringo, w którym rywalizowały ze sobą drużyny mieszane - dzieci i rodziców. Tradycyjnie już ukoronowaniem sobotniego spotkania był mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły ( uczniowie klasy szóstej kontra "Reszta świata") oraz mecz z udziałem rodziców i absolwentów naszej szkoły. Emocje były ogromne, a zwycięstwo odnieśli rodzice. Na zwycięzców we wszystkich zawodach i konkurencjach sportowych czekały medale, dyplomy, a dla wielokrotnych laureatów -także nagrody rzeczowe. Ponadto każdy uczestnik wyróżniony został medalem otrzymanym z rąk Pani Dyrektor - za udział i sportowy wysiłek. Obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne oferowały tego dnia zimne napoje, kawę, kiełbaski z grilla oraz przepyszne domowe wypieki, o które zadbały mamy. Podczas festynu panowała rodzinna, radosna atmosfera, pełna dopingu i dobrej zabawy. Duża różnorodność zaproponowanych atrakcji sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Okazało się, że tego typu impreza jest istotnie świetnym sposobem zintegrowania rodziny zarówno tej biologicznej, jak i naszej szkolnej.
           Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego słonecznego dnia. Dziękujemy za wspólną i dobrą zabawę, ale przede wszystkim mamy w pamięci tych, bez których wsparcia i pomocy trudno byłoby zorganizować tę czerwcową imprezę sportową.

festyn gr12festyn gr9festyn ro2festyn wy1festyn wy2festyn wy3festyn wy5festyn10rfestyn1bfestyn1rfestyn2bfestyn3bfestyn5szfestyn5bfestyn4sznfestyn4szfestyn4bfestyn3szfestyn3sfestyn6bfestyn6szfestyn7rfestyn7szfestyn8sfestyn9rn

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 637