Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

Dzień Pluszowego Misia

miś1
miś1

W roku 2016 Dzień Pluszowego Misia przypadł na 25 listopada (piątek)

 

„   Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.”

 

W naszej szkole w tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli z sobą swoje pluszowe misie, niektórzy nawet po kilka. Były więc ogromne pluszaki nawet ponad metrowe jak i malutkie Przytulanki mające kilka centymetrów. Na czwartej lekcji pani dyrektor Elżbieta Pluta opowiedziała wszystkim krótką historię dotyczącą tej chyba najbardziej popularnej maskotki.  Przedstawiła również bogatą ofertę biblioteki naszej szkoły dotyczącą prezentowanego tematu, zachęcając do zapoznania się z przygodami np. Misia Puchatka, Misia Colargola czy też Misia Uszatka.

            Następnie wszystkie klasy wylosowały swoje „misiowe zadanie” po którego wykonaniu wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym. Tam „lampionem szczęścia” mogli wysłać jedno swoje życzenie do misia i czekać na jego spełnienie. Następnie wszyscy dokonali degustacji „misiowego” przysmaku i udali się na dalsze zajęcia.

 

 

STO LAT MISIU!

miś9miś8miś7miś6miś5miś4miś3miś2miś12miś11miś10

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 613