Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

Duże sprawy w małych głowach

bib1a
bib1a
bib2a
bib2a
bib3a
bib3a
bib4a
bib4a
bib5a
bib5a
bib6a
bib6a

W dniu 16.01.2017r. w Filii Bibliotecznej w Dylakach odbyły się zajęcia poświęcone trudnemu tematowi życia z niepełnosprawnością, w których wzięli udział uczniowie nasze szkoły. Były one zainspirowane niezwykłą książką pani Agnieszki Kossowskiej pt. „Duże sprawy w małych głowach”. Gościem biblioteki była pani Beata, osoba niewidoma, która zechciała opowiedzieć o swoich doświadczeniach uczniom klasy I PSP w Dylakach.

Pani Beata nie widzi od urodzenia, dlatego nauczyła się poznawać świat dzięki pozostałym zmysłom. Jak sama mówi, jej oczami są: dotyk, węch i słuch.  Jest przy tym osobą bardzo towarzyską i samodzielną. Od kilku lat bierze udział w zawodach strzeleckich dla niewidomych, w których zajmuje często miejsca w czołowej trójce.

W pierwszej części spotkania dzieci poznały zasady i sposoby pomocy osobom niewidomym. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pismem Braille'a ,obserwować sposób poruszania się z białą laską oraz obejrzeć zegarek dostosowany do potrzeb niewidomych, a także komputer z klawiaturą zawierającą litery alfabetu Braille'a. W trakcie zajęć dzieci brały udział w uczących empatii zabawach ruchowych. Z dużym zainteresowaniem obejrzały też przyniesione przez panią Beatę książki przeznaczone dla osób niedowidzących i niewidomych, opowiadające o zwierzętach w opolskim ZOO i przedstawiające budynki Opola.

Serdecznie dziękujemy pani Angeli Liebe za zaproszenie i zorganizowanie tak ciekawych         i interesujących zajęć. Mamy nadzieję że dzięki nim dzieci zrozumiały, że osoby niepełnosprawne są wśród nas i potrafią prawidłowo funkcjonować w środowisku.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 541