Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

Widowisko edukacyjne

teatr 9
teatr 9

06.02 w sali gimnastycznej naszej szkoły gościliśmy Pana Stanisława Sielickiego twórcę przedstawienia pt. "Kalejdoskop". Znany już nam artysta przekazał tym razem wiedzę o zwyczajach i tradycjach wybranych narodów świata. Kolorowa scenografia, kostiumy i rekwizyty stanowiły ważne dopełnienie całości widowiska.

Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się ceremonii powitania, obrzędów ślubu, a także z zainteresowaniem słuchali o żydowskim święcie - Chanuka.

Sala wypełniona była śmiechem i gorącym dopingiem, gdyż widzowie ucząc się - także dobrze się bawili. Chętni prezentowali się na scenie, biorąc udział m.in. udział w scenie oświadczyn, ułożeniu hasła z liter zamieszczonych na koszulkach, odgadywaniu skojarzeń, a także w konkursie układania świec w menorze. Nie zabrakło więc rywalizacji i śpiewu, a przede wszystkim dobrej zabawy pod czujnym okiem znakomitego animatora. Dynamiczne widowisko było nie tylko ciekawe i emocjonujące, ale miało także charakter edukacyjny. Różnice kulturowe, językowe i obyczajowe, sprawiają, że świat jest ciekawszy. Wiedza jest z kolei kluczem do zrozumienia innych i nauczenia się tolerancji - co podkreślił artysta.

Oczekujemy kolejnego spotkania w przyszłym roku.

teatr 8teatr 7teatr 5teatr 3teatr 11teatr 10

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 524