Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

Bajkowe występy

bajka2
bajka2
bajka1
bajka1

Dnia 17 marca 2017 roku uczniowie klasy trzeciej już po raz drugi zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Po ubiegłorocznym sukcesie spektaklu „Bajkowy galimatias” dzieci bardzo chętnie zareagowały na pomysł kolejnego występu. Poprzednio baśniowy klimat przyciągnął wiele uwagi i , z tego względu, zdecydowaliśmy się na wystawienie sztuki na podstawie „Szewczyka Dratewki” Janiny Porazińskiej oraz „Królewny Śnieżki” braci Grimm. Jak się okazało, ten pomysł był strzałem w dziesiątkę. Uczniowie naszej szkoły w skupieniu oglądali przygody dzielnego i wesołego Szewczyka. Punktem kulminacyjnym było uratowanie księżniczki przez Dratewkę, które doprowadziło do wspaniałego wesela. Kiedy wydawało się, że spektakl dobiega końca, nagle bal przerwała zła czarownica. Stanowiło to początek nowej historii o przygodach Królewny Śnieżki. Przybycie wiedźmy nie okazało się jednak jedynym zaskakującym elementem występu. Całe przedstawienie zakończyło się tańcem, do którego aktorzy zaprosili publiczność. Na wieść wspólnej zabawy wszyscy zareagowali z ogromnym entuzjazmem, gdyż pozwoliło to na chwilowe oderwanie się od szkolnej rzeczywistości i dodatkową integrację między klasami.

            Tego typu przedsięwzięcia mają ogrom zalet. Przede wszystkim wymagają one od uczniów zaangażowania, rozwijają dziecięcą fantazję i inwencję twórczą. Czy zachęcają do czytania? Z pewnością ,tak. Nie udałoby się przecież wykreować postaci, gdyby młodzi aktorzy nie byli doskonale zaznajomieni z literacką wersją inscenizowanych baśni i bajek. Stanowi to więc także zachętę do sięgania uczniów po książkę jako źródła nie tylko wiedzy, ale i przeżyć. Dla młodych widzów jest to także doskonały pretekst, aby wobec ponadczasowych prawd i wartości, które kryją baśnie - nie pozostać obojętnym. Z pewnością znajdą się wśród naszych uczniów nowi wielbiciele znanych bajkopisarzy!

            Warto zwrócić również uwagę na to, że takie artystyczne projekty łączą nie tylko uczniów. Do wystawienia spektaklu przyczynili się też rodzice, którzy przygotowali specjalne kostiumy, w których wystąpiły dzieci. Dzięki przebraniom oraz scenografii widzowie mogli jeszcze lepiej wczuć się w baśniową atmosferę. To z kolei przyczyniło się do odniesienia kolejnego sukcesu młodych pasjonatów teatru. Pewne jest więc, że to dopiero początek ich aktorskiej przygody.  

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 585