Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

Dzień Dziecka pełen niespodzianek

Dzień Dziecka pełen niespodzianek 

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.— Paulo Coelho 

Dzień Dziecka to święto, na które pociechy czekają co roku z niecierpliwością. Tego dnia w PSP w Dylakach zamiast standardowych lekcji - czekało na uczniów wiele atrakcji. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w ogólnoszkolnej akcji promującej czytelnictwo pt. Jak nie czytam, jak czytam. Starsi uczniowie czytali młodszym kolegom i koleżankom, udowadniając tym samym, że książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje mnóstwo satysfakcji. Po zakończeniu czytania, które miało miejsce na szkolnym boisku - uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby stworzyć wybraną ilustrację do czytanej treści utworu. Powstały wyjątkowe i interesujące prace.

Następnie nadeszła kolej na występ uczniów, którzy pod kierunkiem Pani Margity Cyganek i Pani Kariny Kindel przygotowali Dzień Języków Obcych. Było wesoło, barwnie i wzruszająco. Uczniowie śpiewali piosenki, przedstawiali etiudy i tańczyli.

Nie był to jeszcze koniec niespodzianek. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów kl. II- III pt. Moja ulubiona książka.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Paulina Konieczko

II miejsce: Antoni Nowak

III miejsce: Damian Bursy.

 

Z kolei wśród uczniów klas IV-VI ogłoszono laureatów konkursu Mój lapbook. Oto wyniki :

I miejsce: Amelia Dawid

II miejsce: Gabriel Matysek

III miejsce: Samanta Król.

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe.

Także w tym dniu uczniowie kl. IV -VI oglądali prezentację multimedialną dotyczącą bioróżnorodności oraz zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Pokaz przygotowała Pani Izabela Mazur.

Rada Rodziców naszej szkoły także nie zapomniała o dzisiejszym święcie. Na wszystkich uczniów czekały pyszne lody, za które serdecznie dziękujemy.

dj 5dj 4dj 3dj 2dj 1czytamy 9czytamy 8czytamy 7czytamy 6czytamy 5IMG_2381czytamy 4czytamy 3czytamy 14czytamy 13czytamy 12czytamy 11czytamy 10czytamy 1bio 1

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 652