Dziś jest: 04/17/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2016/2017

IV Rodzinny Dzień Sportu

festyn 10
festyn 10

            3 czerwca, w sobotę na szkolnym boisku PSP w Dylakach odbyła się już czwarta edycja corocznej imprezy pod nazwą Rodzinny Dzień Sportu. W tym dniu plac szkolny stał się miejscem spotkań i zabaw w duchu sportowej rywalizacji zarówno dzieci jak i rodziców. Celem imprezy była popularyzacja zdrowego stylu życia, współzawodnictwa "fair play", rozwijanie zainteresowań, umiejętności i uzdolnień, podniesienie wiary we własne możliwości, a także ukazanie siły integracji. Uroczystego otwarcia sobotniego spotkania dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Pluta, która powitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów i wszystkich przybyłych mieszkańców wsi Dylaki. Cieszymy się, że zaszczycili nas swą obecnością: Pan Burmistrz Ozimka -Jan Labus, Pani Sołtys Dylak- Barbara Starzycka oraz Pani Helga Baron -Przewodnicząca DFK w Dylakach. Następnie głos zabrał Pan Jacek Łotecki, przedstawiając szczegółowy harmonogram sobotnich rozgrywek. Podczas festynu wszyscy chętni uczniowie, a takich jak zwykle nie brakowało - mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych - zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Na kilka godzin plac szkolny oraz murawa boiska - zamieniły się w mały "olimpijski stadion".

         Emocje jak zwykle sięgały zenitu. Tego dnia mogliśmy oglądać tradycyjny bieg dystansowy, który odbywał się w różnych kategoriach wiekowych, skoki w dal oraz cieszące się dużym powodzeniem turnieje zawodów w ringo, w których brali udział rodzice i dzieci. Rozegrano także mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Na szkolnym boisku rywalizowali ze sobą zawodnicy kl. VI oraz tzw. "reszta świata" - tym razem uczniowie klasy V, którzy zwyciężyli w zaciętej walce, uzyskując wynik 3:5.

         Zwieńczeniem sobotniej imprezy sportowej był spontaniczny "Bieg Tatusiów", który spotkał się z niezwykle gorącym dopingiem.

Wszyscy zwycięzcy sobotniej imprezy sportowej - stojąc na podium zostali uhonorowani medalami; otrzymali także nagrody rzeczowe.

Po wyczerpujących rozgrywkach i przy tak gorącej aurze -mieliśmy okazję skorzystać z propozycji szkolnej kawiarenki, gdzie czekały zimne napoje oraz wspaniałe wypieki, które specjalnie na tę okazję przygotowały mamy uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło także przysmaków z grilla, czyli pieczonej kiełbasy.

         Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym. Stało się tak dzięki pomocy sponsorów, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

         Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy rozumiejąc nasze potrzeby wsparli nas finansowo lub rzeczowo.

Dziękujemy:

Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Dylaki,

Radzie Rodziców,

DFK Dylaki,

Bankowi PKO BP w Ozimku,

Panu Przemysławowi Polaczkowi - właścicielowi piekarni w Krasiejowie.

         Tegoroczny Rodzinny Dzień Sportu przeszedł już do historii, ale z niecierpliwością oczekujemy kolejnego, dziękując za czynny udział, sportowe emocje i wspólną zabawę. Jesteśmy bowiem przekonani, że tego typu inicjatywy poprzez wspólnie spędzony czas wspaniale integrują naszą społeczność - zarówno szkolną jak i lokalną.

festyn 8festyn 7festyn 5festyn 4festyn 3festyn 2festyn 1festyn 11festyn 12festyn 13festyn 14festyn 15festyn 16festyn 17festyn 18festyn 19festyn 20festyn 21festyn 22festyn 23festyn 24festyn 25festyn 26festyn 28festyn 29festyn 30festyn 31festyn 32festyn 33festyn 34festyn 35festyn 36festyn 37festyn 38festyn 39

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 12:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 500 625