Dziś jest: 01/28/2021 imieniny obchodzą:
 

Archiwum 2017-2018

30
lis  1999

Spotkanie w bibliotece

biblioteka C5
biblioteka C5
biblioteka C4
biblioteka C4
biblioteka C3
biblioteka C3
biblioteka C2
biblioteka C2
biblioteka C1
biblioteka C1

We wtorek 5 czerwca uczniowie klasy I i II byli uczestnikami spotkania z autorem książek dla dzieci, panem Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zostało zorganizowane w bibliotece wiejskiej w Dylakach, w której również dzieci obejrzały wystawę starych fotografii.

Spotkanie z autorem okazało się świetną zabawą i bardzo mile spędzonym czasem. Dzieci dowiedziały się, że właściciel kotki Frotki i autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. to przesympatyczny i dowcipny pan – podobnie jak jego książeczki. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki ze ślicznymi, kolorowymi ilustracjami, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie". Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii.

Dzieci miały okazję wraz z autorem czytać dowcipne teksty, odpowiadały na pytania dotyczące treści i bohaterów a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni książeczkami.

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-01-19 14:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 464 813