W roku szkolnym 2022/2023 biblioteka jest czynna w godzinach:


wtorek:                   9:00 - 12:20    E. Pluta
środa:                     9:00 - 12:20     E. Pluta
czwartek:               9:00 - 12:20     E. Pluta

 

 

Dnia 4 grudnia z okazji mikołajek wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do opolskiego kina Helios na film pt. "Bella i Sebastian" w reżyserii Nicolasa Vaniera. Wzruszająca historia o nieszczęśliwym dzieciństwie oraz niezwykłej przyjaźni między człowiekiem a psem oczarowała zarówno młodszych jak i starszych widzów.

            Po zakończeniu filmu wyruszyliśmy spacerem ulicami Opola, by zwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II. Niemal wszyscy uczniowie w tej nowoczesnej bibliotece byli po raz pierwszy. Celem wizyty było kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł oraz posługiwanie się katalogiem elektronicznym. Uczestnicy wycieczki poznali system samoobsługowego punktu wypożyczeń i zwrotów, obejrzeli też wystawę Magdy Wosik "Od okładki do zakładki". Uczniowie dowiedzieli się, że na każdym piętrze budynku biblioteki zlokalizowane są stanowiska komputerowe z nowoczesnym sprzętem i dostępem do Internetu, z których korzystanie jest bezpłatne. W MBP oprócz wypożyczalni, czytelni, sali konferencyjnej , kawiarenki literackiej -mieści się także dział zwany mediateką, który zawiera zbiory filmów kina polskiego i światowego, gry, muzykę oraz audiobooki. Wszystko to sprawia, że czytelnicy i pracownicy MBP mogą czuć się tu niezwykle przyjemnie i komfortowo. Na koniec zwiedzania uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej poświęconej tematyce komiksu. Pracując w grupach, stworzyli własne teksty komiksów na podstawie podanych ilustracji. Czas spędzony w gmachu biblioteki - z uwagi na miłą atmosferę upłynął bardzo szybko. Nadeszła pora, by udać się w stronę czekającego na nas autobusu.

            Mikołajkowy wyjazd został oceniony jako bardzo udany. Dla młodych uczniów to doskonała forma przygotowania do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

bibl 6
bibl 6
Galeria

Nasza szkoła na facebook

                                                                 

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry