Dziś jest: 01/28/2021 imieniny obchodzą:
 

Biblioteka

W roku szkolnym 2018/2019 biblioteka jest czynna w godzinach:

poniedziałek:          8:30 - 10:35
wtorek:                   8:30 - 10:35
środa:                     8:30 - 10:35
czwartek:               11:30 - 13:30
piątek:                    8:30 - 10:35

 

 

Mikołajkowy wyjazd

bibl 6
bibl 6

Dnia 4 grudnia z okazji mikołajek wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do opolskiego kina Helios na film pt. "Bella i Sebastian" w reżyserii Nicolasa Vaniera. Wzruszająca historia o nieszczęśliwym dzieciństwie oraz niezwykłej przyjaźni między człowiekiem a psem oczarowała zarówno młodszych jak i starszych widzów.

            Po zakończeniu filmu wyruszyliśmy spacerem ulicami Opola, by zwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II. Niemal wszyscy uczniowie w tej nowoczesnej bibliotece byli po raz pierwszy. Celem wizyty było kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł oraz posługiwanie się katalogiem elektronicznym. Uczestnicy wycieczki poznali system samoobsługowego punktu wypożyczeń i zwrotów, obejrzeli też wystawę Magdy Wosik "Od okładki do zakładki". Uczniowie dowiedzieli się, że na każdym piętrze budynku biblioteki zlokalizowane są stanowiska komputerowe z nowoczesnym sprzętem i dostępem do Internetu, z których korzystanie jest bezpłatne. W MBP oprócz wypożyczalni, czytelni, sali konferencyjnej , kawiarenki literackiej -mieści się także dział zwany mediateką, który zawiera zbiory filmów kina polskiego i światowego, gry, muzykę oraz audiobooki. Wszystko to sprawia, że czytelnicy i pracownicy MBP mogą czuć się tu niezwykle przyjemnie i komfortowo. Na koniec zwiedzania uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej poświęconej tematyce komiksu. Pracując w grupach, stworzyli własne teksty komiksów na podstawie podanych ilustracji. Czas spędzony w gmachu biblioteki - z uwagi na miłą atmosferę upłynął bardzo szybko. Nadeszła pora, by udać się w stronę czekającego na nas autobusu.

            Mikołajkowy wyjazd został oceniony jako bardzo udany. Dla młodych uczniów to doskonała forma przygotowania do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

bibl 7bibl 5bibl 4bibl 3bibl 2bibl 1

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2021-01-19 14:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 464 848