W roku szkolnym 2022/2023 biblioteka jest czynna w godzinach:


wtorek:                   9:00 - 12:20    E. Pluta
środa:                     9:00 - 12:20     E. Pluta
czwartek:               9:00 - 12:20     E. Pluta

 

 

22 marca uczniowie klas IV i V odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Dylakach. Celem naszej wizyty była wystawa poświęcona poetce Renacie Blicharz pt. "Poezja jest magiczną stroną życia...".

Na 7 planszach pochodzących ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zamieszczono zdjęcia poetki wraz z fragmentami jej wierszy oraz opisem jej drogi literackiej.

Pani Renata Blicharz mieszka w Opolu. Jest absolwentką Uniwersytetu Opolskiego. Debiutowała w roku 1983 na łamach "Głosu Nauczycielskiego". Drukowała w wielu czasopismach - głównie wiersze, ale także opowiadania i recenzje, felietony, artykuły oraz wywiady. Jej teksty ukazywały się w opolskiej prasie. Została nagrodzona i wyróżniona w ponad trzydziestu konkursach poetyckich i literackich. W 2007 roku była członkiem jury w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Gałązkę Oliwną".

Autorskie książki poetyckie Renaty Blicharz to : „Pocztówka z bajki” , Opole 1997, „Kolekcjonerka” , Kluczbork 2006, „Czarna aureola”, Nowa Ruda 2009, „Kołderka z białego marmuru”, Opole 2011, „Czarownica w sypialni. Wiersze miłosne i inne”, Opole 2015. 

                Oprócz wystawy literackiej mieliśmy także okazję obejrzeć świąteczne ozdoby i kartki wielkanocne wykonane techniką filigranu. Technika ta wymaga dużej precyzji i cierpliwości, ale jej efekty są zdumiewające. Cała sztuka polega naskręcaniu cienkich paseczków papieru w kształt sprężyny spiralnej i nadawaniu im wyjątkowego kształtu poprzez zagniecenie zewnętrznych warstw. Gotowe dekoracje przyklejane zostały następnie na styropianowe jajka. Wszystkie rękodzieła powstały w bibliotece, a zostały stworzone przez mieszkanki Dylak pod czujnym okiem Pani Angeli Liebe. Jak się okazało, autorami niektórych prac byli także nasi uczniowie.

bibl 4
bibl 4
Galeria

Nasza szkoła na facebook

                                                                 

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

ROK SZKOŁY W RUCHU

Logotyp Bezpieczny Puchatek

Certyfikat

Certyfikat   

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

projekt

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

Język angielski

 

 do góry