Dziś jest: 09/22/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Święci są wśród nas

święci 1
święci 1

W naszej szkole w Dylakach 26.10 nagle na 4 i 5 lekcji pojawiły się dziwne, ale bardzo przyjazne i sympatyczne osoby. Mało tego, tylko tyle zdradzę, że nie były z tej ziemi. Z ich pojawieniem i na korytarzach stało się jaśniej. Już słyszę waszą odpowiedź, oczywiście, to byli ŚWIĘCI. Przybyli do nas prosto z Nieba    a powoli przywoływał ich św. Piotr, który ma taką władzę, jak nasza Pani Dyrektor , trzyma wszystkie klucze.

Najpierw nasi święci nam przedstawiali się, kim są, kiedy żyli i co dobrego robili. Kiedy już tę niebiańską rywalizację ukończyli, poznaliśmy jeszcze innych, którzy dali mam cenne rady. Św. Piotr radził: „ Gdy zgrzeszysz – wracaj prędko do Boga!” Św. Franciszek z Asyżu tak mówił: „ Kochaj przyrodę , szanuj ją.” Dostojnie jak na królową przystało powiedziała św. Jadwiga: „ Ważne decyzje podejmuj na modlitwie.” w języku angielskim a raczej to był anielski- św. Tomasz More nas zachęcał do tego: „ Nie trać nigdy dobrego humoru. Ucz się angielskiego, abyś odwiedził mój kraj, kolego!” A co nam powiedział patron dzieci i młodzieży? Święty Stanisław Kostka tak mówił: „ Bądź sobą! Pamiętaj: „Do wyższych rzeczy jesteś powołany i dla nich pragnij żyć!” Św. Hiacynta prosiła, abyśmy razem z nią odmawiali Różaniec, a św. Maksymilian radził, abyśmy pomagali bliźnim, czcili Boga i Niepokalaną. No po takich radach na pewno będziemy tam gdzie są Oni.

Chcieliśmy się naszych świętych spytać, co dobrego jedzą w niebie, ale oni nie chcieli nam powiedzieć, tylko zaprosili nas na kiełbaski, takie prawdziwe, pieczone na ognisku. Powiedzieli, że specjalnie dla nas rozgonili wszystkie ciemne, deszczowe chmury nad Dylakami. Niesamowite, jak można nie kochać takich

ŚWIĘTYCH.

święci 6święci 5święci 4święci 3święci 2

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-09-20 23:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 769 134