Dziś jest: 11/16/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Śniadanie daje moc

śniadanie 9
śniadanie 9

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego też tego dnia nasza szkoła podobnie jak szkoły niemal w całej Polsce wzięła udział w edukacyjnym programie pod nazwą „Śniadanie daje moc”. Program ten ma na celu przede wszystkim zwiększać świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz ma przyczyniać się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

W tym dniu uczniowie mieli okazję przygotować w klasach pod czujnym okiem wychowawców i rodziców zdrowe oraz pełnowartościowe drugie śniadanie. Dzieci z wielkim zapałem i entuzjazmem zabrały się do pracy. Na stołach królowały kolorowe kanapki, sałatki owocowe, zdrowe szaszłyki oraz koktajle ze świeżych owoców. Wszyscy przekonali się, że takie specjały nie tylko apetycznie wyglądają, ale przede wszystkim są zdrowe i świetnie smakują. Wspólna degustacja przy stole także stanowiła dla uczniów dużą frajdę i wzmacniała integrację całej społeczności uczniowskiej. Kolejną atrakcją środowego dnia był ogólnoszkolny konkurs dotyczący wiedzy na temat zdrowego odżywiania połączony z testem sprawnościowym. Najlepszym zespołem w tym roku okazali się piątoklasiści.

Wierzymy, że udział w tej akcji, nad której przebiegiem czuwała Pani Jolanta Kondrowska oraz Ilona Możdżeń przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie drugiego śniadania – w domu i w szkole, bo przecież „Śniadanie daje moc”!

poliwoda 3ośniadanie 8śniadanie 7śniadanie 6śniadanie 4śniadanie 3śniadanie 2śniadanie 12śniadanie 11śniadanie 10śniadanie 1sniadanie 2

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-11-13 20:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 855 050