Dziś jest: 11/16/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Dzień Niepodległości

11-listopada
11-listopada

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, mająca na celu uczczenie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w roku 1918 po stu dwudziestu trzech latach zaborów. Okolicznościową część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Małgorzaty Iwaniak, a nad oprawą muzyczną czuwała Pani Ilona Możdżeń. Uroczysta atmosfera, która została stworzona dzięki młodym aktorom, przyczyniła się do godnego świętowania tego ważnego dla wszystkich Polaków dnia. Najmłodsi artyści wcielili się w postacie Lecha, Czecha i Rusa – przedstawiając legendarne początki państwa polskiego. Z kolei starsi uczniowie w szczególny sposób zaakcentowali szacunek do bohaterów oraz do wolności, którą wywalczyli nasi przodkowie. Zwrócili jednocześnie uwagę na to, iż historia nauczyła nas tego, że wolność nie jest dana raz na zawsze. W trakcie akademii zaprezentowano także film „Niezwyciężeni”, za którego pośrednictwem w nowoczesny i symboliczny sposób ukazano kluczowe momenty ciężkich losów naszego kraju oraz polską drogę do wolności od 1939 do 1989 r. Pamiętajmy, że święto upamiętniające odzyskanie niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Dzień 11 listopada jest dniem szczególnym, wspaniałą okazją do radosnego świętowania i poczucia dumy z bycia Polakiem.

11-listopada 311-listopada 211-listopada 1

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-11-13 20:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 855 163