Dziś jest: 10/18/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

mis 1
mis 1

24 listopada po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to obchodzone jest 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Misie zrobiły się tak popularne, że stały się inspiracją dla pisarzy, zaczęły powstawać o nich bajki. Najsławniejsze misie, to chyba: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Balloo z „Księgi Dżungli”, Miś Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Yogi.

Dlatego też z okazji Światowego Dnia Misia postanowiono w naszej szkole połączyć zabawę z nauką.

Najmłodsi uczniowie słuchali w tym dniu fragmentów książki pt. „Kubuś Puchatek” , a także oglądali film z bohaterem – misiem w roli głównej. Czwartoklasiści wykonywali dowolną techniką prace plastyczne pt. „Mój pluszowy miś”, natomiast starsi uczniowie opisywali misia na podstawie maskotki oraz redagowali opowiadanie z jego udziałem. Uczniowie poszli o krok dalej, gdyż stworzyli także piękne opowiadanie w języku angielskim, które uczeń z kl. VI przedstawił niemal z pamięci. Z kolei siódmoklasiści mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną, przedstawiającą historię pluszowego misia.

Do współnego klasowego zdjęcia wszyscy uczniowie pozowali w tym dniu wraz ze swoim pluszowym przyjacielem – dużym lub małym.

Piątkowy dzień był pełen wrażeń, a zakończył się degustacją miodu – przysmakiem misiów. Uczniowie z radością udali się na „małe co nieco”.

mis 7mis 6mis 5mis 4mis 3mis 2

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-10-14 22:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 812 020