Dziś jest: 09/22/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Wigilijny Wieczór w PSP w Dylakach

jaselka10
jaselka10

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,

dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Niebo – ziemi, niebu – ziemia,

wszyscy – wszystkim ślą życzenia…

Dzień 19 grudnia w PSP w Dylakach był dniem wyjątkowym. Tego dnia jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowany został Wieczór Wigilijny, w trakcie którego zaprezentowano jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Odbył się także kiermasz bożonarodzeniowy, a w szkolnej kawiarence można było zakupić słodkie wypieki i kawę – wszystko przygotowane przez mamy naszych uczniów. W tym niezwykłym dniu nie zabrakło zacnych gości. Dziękujemy, że byli z nami: Burmistrz Ozimka Pan Jan Labus, Pani Barbara Starzycka, Pani Edyta Czaplik, Pani Aniela Liebe, Pani Helga Baron, Pani Anna Duda oraz Pani Barbara Łoboziak.

W szkolnym przedstawieniu zaprezentowali się niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy jako młodzi aktorzy wprowadzili nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Kilkutygodniowe przygotowania zaowocowały cudownym występem. Duże wrażenie zrobiła pięknie przystrojona scena z imponującą stajenką i gwiazdą, która doprowadziła Mędrców ze Wschodu do miejsca narodzin Jezusa.

Tegoroczne jasełka były przypomnieniem wydarzeń nowotestamentowych, które miały miejsce w Betlejem przeszło dwa tysiące lat temu. Podczas występu mogliśmy posłuchać kolęd i utworów o Bożym Narodzeniu w języku polskim, niemieckim i angielskim.

           Wszyscy występujący zebrali ogromne brawa, co było dowodem na to, iż występ podobał się publiczności. Po występie jasełkowym Pani Dyrektor Elżbieta Pluta podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie wieczoru świątecznego oraz złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia świateczne. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością i w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego wspaniałego wieczoru.

            Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jana Konopki, który pomagał sprawować pieczę nad oprawą muzyczną. Bardzo wdzięczni jesteśmy Rodzicom za przygotowanie słodkich wypieków i prowadzenie kawiarenki oraz za pomoc w przygotowaniu świątecznych stroików i dekoracji na kiermasz bożonarodzeniowy.

jasełka7jasełka5jaselka9jaselka8jaselka6jaselka4jaselka3jaselka2

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-09-20 23:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 769 193