Dziś jest: 10/17/2018 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Wiosna, ach to ty

wiosna2018 1
wiosna2018 1
wiosna2018 2
wiosna2018 2

Choć aura za oknami była raczej zimowa, 21 marca w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Wiosny. Tego dnia zamiast zajęć dydaktycznych, dzień wypełniony był innymi atrakcjami i zadaniami.

Na początek uczniowie pracowali w zespołach klasowych i pod okiem wychowawaców przygotowywali plakaty o tematyce wiosennej. Technika prac była dowolna, a każdy powstały plakat był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Po pracach plastycznych przyszedł czas na pokaz eksperymentów fizycznych i chemicznych, który zaprezentowali uczniowie klasy VII, którzy z fizyką i chemią „są za pan brat”. Uświadomili młodszym, iż nic nie dzieje się bez przyczyny, a każde zjawisko, które obserwujemy – ma swe naukowe uzasadnienie.

Kolejną atrakcją środowego dnia był konkurs recytatorski – Po naszymu, czyli po śląsku. Chętni uczniowie deklamowali przygotowane wcześniej utwory w gwarze śląskiej, a nad przebiegiem konkursu czuwało jury, które oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Jurorom najbardziej przypadł do gustu występ Julii Szponder z klasy VII, która zdobyła I miejsce w konkursie.

Następnie odbył się konkurs karaoke, na który uczniowie czekali z niecierpliwością. Trzeba jednak przyznać, że tym razem nie wszyscy uczestnicy byli odpowiednio przygotowani do występu. Bezkonkurencyjna okazała się Urszula Buba z kl. V, która zwyciężyła młodszych i starszych współzawodników.

Po konkursie karaoke odbył się konkurs na najciekawszy strój. Nie wszyscy uczniowie się przebrali, ale ci, którzy się przygotowali – przechadzali się po czerwonym dywanie – prezentując to, co mieli na sobie. Szanownemu jury najbardziej spodobała się kreacja Patrycji Woszek z klasy III.

Na zakończenie uczniowie klasy VI zatańczyli układ choreograficzny w rytmach brazylijskiej samby. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą marzannę, który wygrał Pascal Niesłony. Następnie wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. W tym dniu rada rodziców ufundowała także słodkie upominki dla każdego ucznia. Pomimo, iż ze względu na niedpowiednią pogodę -nie odbyło się topienie marzanny – dzień był udany i pełen miłych wrażeń.

Projekty EU

Projekty UE 

ROK SZKOŁY W RUCHU

ZDAMY RAZEM

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2018-10-14 22:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 808 512