Dziś jest: 05/27/2020 imieniny obchodzą:
 

Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

miś 11
miś 11

Dzień Pluszowego Misia obchodzone jest w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniejsze na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka czy Miś Coralgol.
Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.

W naszej szkole w tym roku był to dzień nauki, zabawy i wolontariatu. W ramach lekcji oraz prowadzonego projektu czytelniczego klasy I-III uczestniczyły w zajęciach ruchowych z przyniesionymi misiami, rozkodowywały zaszyfrowane portrety misiów oraz wykonywały misie z materiałów plastycznych a następnie odbyły wizytę w bibliotece gdzie pani dyrektor wypożyczyła wszystkim nowości wydawnicze dotyczące tej tak lubianej przez dzieci maskotki. Klasa IV wykonała sygnatury misia z figur geometrycznych, klasa V wyklejała postać z gazety a VI zbudowała ogromnego misia z kartonowych pudeł i materiałów odpadowych. Klasy VII i VIII popisały się znajomością języków obcych układając i prezentując piosenki o misiach w języku angielskim oraz niemieckim.

Na zakończenie wspólnie wszyscy wybraliśmy największego i najmniejszego misia oraz dokonaliśmy degustacji „misiowego przysmaku” – ufundowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci. Także i u nas wszyscy zgodnie postanowili rozpocząć zbiórkę pluszowych maskotek dla dzieci z Peru. W imieniu uczniów przedstawiciele kl. IV pierwsze pluszowe maskotki umieścili dziś w specjalnym, przeznaczonym na pluszaki pudełku.

I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?

miś 9miś 7miś 6miś 5miś 4miś 3miś 2miś 14miś 13miś 12miś 10miś 1

ROK SZKOŁY W RUCHU

Zdamy razem

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

"Nie toleruj przemocy"

Certyfikat

   

certyfikat śniadanie daje moc

śniadanie

  • Data aktualizacji: 2020-05-27 00:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 360 333