ePUAP2
Szkolny Konkurs Recytatorski
Szkolny Konkurs Recytatorski
Dnia 27.02.2025r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. W tym roku przystąpiło do niego szesnaścioro uczniów z klas I- V. Młodych artystów oceniało jury: Pani Angela Liebe z Biblioteki Publicznej w Dylakach, Pani Dyrektor Mariola Kotula, Pani Beata Gawlik – Libor oraz Pani Ewa Grzybek. Celem konkursu jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania sztuką recytacji oraz przygotowanie do późniejszego uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Jury dokonało oceny występów wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, dykcja, emisja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Uczestnicy turnieju oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych, w których wyniki po naradach jury przedstawiają się następująco:
Uczniowie klas I-III:
I miejsce: Natalia Ledwig kl.III
II miejsce: Nadia Wycisk kl. II
III miejsce:Marcelina Mikolasz kl.II
wyróżnienie: Antoni Stanienda kl.II, Adam Urbański kl.II,
Uczniowie klas IV-VI:
I miejsce: Selena Bronder kl. IV
II miejsce: Anastazja Szalek kl.V
III miejsce: Emilia Gabryś kl.IV
wyróżnienie: Patrycja Szalek kl.IV
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy występów i zapraszamy za rok w jeszcze większym gronie.
Jednocześnie trzymamy kciuki za: Natalię Ledwig. Nadię Wycisk, Selenę Bronder i Anastazję Szalek – uczennice te będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach miejsko – gminnych, które odbędą się 18 i 19 marca w DK w Ozimku.