PSP w Dylakach im. Karola Miarki

e-mail:
www: pspdylaki.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-04-17 19:42:05

Archiwum 2014/2015

Dbaj o zdrowie

Realizowany w naszej szkole, w dniach od 2 do 6 marca projekt „Dbaj o zdrowie” miał na celu kształtowanie zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez właściwe zachowania, przyzwyczajenia i nawyki prozdrowotne. Edukacja prozdrowotna jest ważnym elementem wiedzy i umiejętności jakie powinien przyswoić każdy uczeń, aby zwiększyć swoją świadomość dotyczącą wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

W realizację powyższego projektu zaangażowana była cała szkoła, wszyscy uczniowie uczestniczyli w kolejnych etapach jego realizacji. Uczniowie przygotowywali smaczne kanapki, sałatki owocowe i koreczki. Każda z klas przygotowała plakat przedstawiający jeden owoc lub warzywo.

Do uczestniczenia w naszym projekcie zaprosiliśmy również przedszkolaki. Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I i klasy IV, prezentację dotyczącą aktywnego stylu życia oraz degustowaliśmy przygotowane wcześniej zdrowe smakołyki.

Następnym elementem projektu było spotkanie z pielęgniarką, która przedstawiła uczniom zasady zdrowego stylu życia w sposób naukowy. Uczniowie nauczyli się komponować posiłki w zbilansowany sposób, tak aby dostarczyć organizmowi niezbędne składniki.