PSP w Dylakach im. Karola Miarki

e-mail:
www: pspdylaki.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-04-08 04:21:31

Archiwum 2015-2016

Lekcje w Zaczarowanym Świecie

W piątek 2 października wszyscy uczniowie klasy III i IV mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach w pracowniach dydaktycznych Zaczarowany Świat mieszczących się przy ulicy Duboisa w Opolu. Wyjazd odbył się w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii.

            Lekcje odbywały się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i trwały do godz. 14. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, a następnie zaproszeni do pracowni tematycznych. Wszystkie pracownie wyposażone były w zestawy do prowadzenia eksperymentów i zajęć pokazowych z zakresu nauk przyrodniczych, muzyki, robotyki, mechaniki, elektroniki i anatomii. Pod okiem animatorów dysponujących specjalistyczną wiedzą - dzieci poznały tajniki różnych dziedzin nauki, wykonywały doświadczenia, ćwiczyły kreatywne myślenie.

            Głównym celem prowadzonego projektu było pobudzenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy i rozbudzanie ich ciekawości otaczającego świata. Tego typu zajęcia pomagają też uświadomić najmłodszym prawdę, że nauka jest ciekawa i fascynująca.

            Wyjątkowe eksperymenty, niesamowite ciekawostki i nowe wiadomości z pewnością przydadzą się uczniom na lekcjach oraz w życiu codziennym. Zapewne na długo zostaną zapamiętane. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że piątkowy wyjazd był bardzo udany.