PSP w Dylakach im. Karola Miarki

e-mail:
www: pspdylaki.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-01-25 05:02:25

Archiwum 2016/2017

IV Rodzinny Dzień Sportu

            3 czerwca, w sobotę na szkolnym boisku PSP w Dylakach odbyła się już czwarta edycja corocznej imprezy pod nazwą Rodzinny Dzień Sportu. W tym dniu plac szkolny stał się miejscem spotkań i zabaw w duchu sportowej rywalizacji zarówno dzieci jak i rodziców. Celem imprezy była popularyzacja zdrowego stylu życia, współzawodnictwa "fair play", rozwijanie zainteresowań, umiejętności i uzdolnień, podniesienie wiary we własne możliwości, a także ukazanie siły integracji. Uroczystego otwarcia sobotniego spotkania dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Pluta, która powitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów i wszystkich przybyłych mieszkańców wsi Dylaki. Cieszymy się, że zaszczycili nas swą obecnością: Pan Burmistrz Ozimka -Jan Labus, Pani Sołtys Dylak- Barbara Starzycka oraz Pani Helga Baron -Przewodnicząca DFK w Dylakach. Następnie głos zabrał Pan Jacek Łotecki, przedstawiając szczegółowy harmonogram sobotnich rozgrywek. Podczas festynu wszyscy chętni uczniowie, a takich jak zwykle nie brakowało - mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych - zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Na kilka godzin plac szkolny oraz murawa boiska - zamieniły się w mały "olimpijski stadion".

         Emocje jak zwykle sięgały zenitu. Tego dnia mogliśmy oglądać tradycyjny bieg dystansowy, który odbywał się w różnych kategoriach wiekowych, skoki w dal oraz cieszące się dużym powodzeniem turnieje zawodów w ringo, w których brali udział rodzice i dzieci. Rozegrano także mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Na szkolnym boisku rywalizowali ze sobą zawodnicy kl. VI oraz tzw. "reszta świata" - tym razem uczniowie klasy V, którzy zwyciężyli w zaciętej walce, uzyskując wynik 3:5.

         Zwieńczeniem sobotniej imprezy sportowej był spontaniczny "Bieg Tatusiów", który spotkał się z niezwykle gorącym dopingiem.

Wszyscy zwycięzcy sobotniej imprezy sportowej - stojąc na podium zostali uhonorowani medalami; otrzymali także nagrody rzeczowe.

Po wyczerpujących rozgrywkach i przy tak gorącej aurze -mieliśmy okazję skorzystać z propozycji szkolnej kawiarenki, gdzie czekały zimne napoje oraz wspaniałe wypieki, które specjalnie na tę okazję przygotowały mamy uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło także przysmaków z grilla, czyli pieczonej kiełbasy.

         Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym. Stało się tak dzięki pomocy sponsorów, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

         Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy rozumiejąc nasze potrzeby wsparli nas finansowo lub rzeczowo.

Dziękujemy:

Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Dylaki,

Radzie Rodziców,

DFK Dylaki,

Bankowi PKO BP w Ozimku,

Panu Przemysławowi Polaczkowi - właścicielowi piekarni w Krasiejowie.

         Tegoroczny Rodzinny Dzień Sportu przeszedł już do historii, ale z niecierpliwością oczekujemy kolejnego, dziękując za czynny udział, sportowe emocje i wspólną zabawę. Jesteśmy bowiem przekonani, że tego typu inicjatywy poprzez wspólnie spędzony czas wspaniale integrują naszą społeczność - zarówno szkolną jak i lokalną.