PSP w Dylakach im. Karola Miarki

e-mail:
www: pspdylaki.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-04-05 05:57:51

Rok szkoły w ruchu

Wojewódzki dzień wiedzy o zdrowiu

 20.03.2014r. w ramach Wojewódzkiego dnia wiedzy o zdrowiu w aspekcie postawy ciała w naszej szkole przeprowadzone zostały interesujące pogadanki, połączone z prezentacjami multimedialnymi, mające na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o prawidłową postawę ciała.

Ciekawą prezentację pt.: „Co ma robi misiek mały, by go plecki nie bolały.”, wzbogaconą kwiecistą narracją w wykonaniu szkolnej pielęgniarki Pani Ewy Matyaszczuk, obejrzeli i wysłuchali, biorąc przy tym aktywny udział, uczniowie z klas I –III. Uczniowie klas starszych IV-VI z zainteresowaniem obejrzeli  prezentacje na temat wad postawy i wysłuchali ciekawych i bardzo dla nich ważnych informacji dotyczących:

Wszystkie dzieci dowiedziały się, co należy robi  w szkole i w domu, aby zachować prawidłową postawę ciała i zapobiegać  wszelkim jej wadom. Ponadto uczniowie poznali wiele ciekawych zabaw i ćwiczeń zapobiegających występowaniu  wad postawy.

Na podsumowanie w następnym dniu uczniowie wzięli udział w Ogólnoszkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu w aspekcie  postawy ciała pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który nawiązywał także do zdrowia w aspekcie zdrowego odżywiania.